Změny ve Strategickém plánu SZP povedou ke snížení objemu produkce potravin a tím k jejich zdražení!

Rozhovor s předsedou Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR Bohumírem Dufkem

Kolektivní smlouvy vyššího stupně na rok 2022 v zemědělství

Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR dne 24. ledna 2022 a podepsal Kolektivní smlouvu vyššího stupně na rok 2022 se Zemědělským svazem ČR a Českomoravským svazem zemědělských podnikatelů. Plné znění KSVS naleznete v příloze.

Rekreační středisko Vysoké Pole, které je součástí obce Dětřichov (7km od Svitav), je vhodné pro školy v přírodě, tábory, sportovní soustředění, firemní výjezdy, prezentaci firem, svatební hostiny, a zejména pro rekreaci v malebném prostředí historické hranice Čech a Moravy.
 
Krásná okolní příroda svádí k turistickému vyžití a cyklistice. V létě je zde i možnost koupání ve venkovním bazénu. V zimě je velmi lákavé prozkoumávat krásy okolí po běžkařských trasách a nebo si zajet do blízkých Čenkovic - Buková hora nebo SKI areálu Kladky.

Možnosti rekreace v blízkém okolí

  • Sjezdové lyžování pro dospělé i pro děti
  • Běžkarské trati
  • Turistika, cyklistika
  • Množství památek
  • Jízda na koni
  • Rybaření, sběr hub, lesních plodů
  • Aquapark, koupaliště, krytý plavecký bazén

 

Zajímavosti v okolí

Zámek Moravská Třebová

Patří mezi nejcennější pozdně renesanční stavby v České republice. Zámek se nachází v centru města na místě původního hradu ze 13. stol. Přestavován byl koncem 15. a v 1. polovině 17. stol. V důsledku požáru r. 1840 byla značná část zámku stržena nebo přestavěna. V současnosti je objekt zrekonstruován a využívá se pro kulturní a společenské aktivity.

 

Ski areál Přívrat

Ski areál Přívrat nabízí sjezdové lyžování pro dospělé i pro děti. Svahy v délce 50 až 500 m s maximálním převýšením cca 60 m jsou ideální pro rodinné lyžování. Možnost večerního lyžování, strojově upravované tratě, parkování cca 60 metrů od vleku zdarma.

 

Koupaliště Svitavy

Letní koupaliště ve Svitavách nabízí svým návštěvníkům bazén pro plavce - 50 m, bazén pro neplavce - 25 m, dětské brouzdaliště, skluzavku - vlnu, tobogán 93 m, 2 kurty pro plážový volejbal a drobné dětské atrakce a prolézačky.

 

Kozlovský kopec

Rozhledna se nachází na hoře vysoké 601 metrů a její výška je dalších 55 metrů. Vyhlídková plošina se nachází téměř 33 metrů vysoko. První dřevěná rozhledna byla postavena v roce 1929 a již za 10 let ji zničil blesk. Další rozhledna, tentokrát železná byla postavena až v roce 2001. Je odtud nádherný výhled po zdejším kraji, můžete vidět Krkonoše, Kralický Sněžník, Litomyšl, Jeseníky a Českomoravskou vrchovinu.

 

Spoustu dalších příležitostí vyžití najdete na stránkách RZ Vysoké Pole.

Kontaktní informace, mapa, GPS

 

GPS lokace: 49.78839, 16.55296 (+49° 47' 18.20", +16° 33' 10.66")
testospzvzv123

 

Adresa:

OSPZV-ASO ČR
Tyršova 1811/6
120 00 Praha 2 - Nové Město

 

 

Rekreační zařízení Vysoké pole
568 02 Dětřichov u Svitav

 

E-mail:

 

info@ospzv-aso.cz