Změny ve Strategickém plánu SZP povedou ke snížení objemu produkce potravin a tím k jejich zdražení!

Rozhovor s předsedou Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR Bohumírem Dufkem

Kolektivní smlouvy vyššího stupně na rok 2022 v zemědělství

Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR dne 24. ledna 2022 a podepsal Kolektivní smlouvu vyššího stupně na rok 2022 se Zemědělským svazem ČR a Českomoravským svazem zemědělských podnikatelů. Plné znění KSVS naleznete v příloze.

Rekreační středisko Vysoké Pole, které je součástí obce Dětřichov (7km od Svitav), je vhodné pro školy v přírodě, tábory, sportovní soustředění, firemní výjezdy, prezentaci firem, svatební hostiny, a zejména pro rekreaci v malebném prostředí historické hranice Čech a Moravy.
Krásná okolní příroda svádí k turistickému vyžití a cyklistice. V létě je zde i možnost koupání ve venkovním bazénu. V zimě je velmi lákavé prozkoumávat krásy okolí po běžkařských trasách a nebo si zajet do blízkých Čenkovic - Buková hora nebo SKI areálu Kladky.

Možnosti rekreace v blízkém okolí

Sjezdové lyžování pro dospělé i pro dět
Běžkarské trati
Turistika, cyklistika
Množství památek
Jízda na koni
Rybaření, sběr hub, lesních plodů
Aquapark, koupaliště, krytý plavecký bazén

Zajímavosti v okolí

Zámek Moravská Třebová

Patří mezi nejcennější pozdně renesanční stavby v České republice. Zámek se nachází v centru města na místě původního hradu ze 13. stol. Přestavován byl koncem 15. a v 1. polovině 17. stol. V důsledku požáru r. 1840 byla značná část zámku stržena nebo přestavěna. V současnosti je objekt zrekonstruován a využívá se pro kulturní a společenské aktivity.

Zámek Moravská Třebová

Ski areál Přívrat

Ski areál Přívrat nabízí sjezdové lyžování pro dospělé i pro děti. Svahy v délce 50 až 500 m s maximálním převýšením cca 60 m jsou ideální pro rodinné lyžování. Možnost večerního lyžování, strojově upravované tratě, parkování cca 60 metrů od vleku zdarma.

Ski areál Přívrat

Koupaliště Svitavy

Letní koupaliště ve Svitavách nabízí svým návštěvníkům bazén pro plavce - 50 m, bazén pro neplavce - 25 m, dětské brouzdaliště, skluzavku - vlnu, tobogán 93 m, 2 kurty pro plážový volejbal a drobné dětské atrakce a prolézačky.

Koupaliště Svitavy

Kozlovský kopec

Rozhledna se nachází na hoře vysoké 601 metrů a její výška je dalších 55 metrů. Vyhlídková plošina se nachází téměř 33 metrů vysoko. První dřevěná rozhledna byla postavena v roce 1929 a již za 10 let ji zničil blesk. Další rozhledna, tentokrát železná byla postavena až v roce 2001. Je odtud nádherný výhled po zdejším kraji, můžete vidět Krkonoše, Kralický Sněžník, Litomyšl, Jeseníky a Českomoravskou vrchovinu.

Kozlovský kopec

Spoustu dalších příležitostí vyžití najdete na stránkách RZ Vysoké Pole.

Kontaktní informace, mapa, GPS

 

GPS lokace: 49.78839, 16.55296 (+49° 47' 18.20", +16° 33' 10.66")
testospzvzv123

 

Adresa:

OSPZV-ASO ČR
Tyršova 1811/6
120 00 Praha 2 - Nové Město

 

 

Rekreační zařízení Vysoké pole
568 02 Dětřichov u Svitav

 

E-mail:

 

info@ospzv-aso.cz