Změny ve Strategickém plánu SZP povedou ke snížení objemu produkce potravin a tím k jejich zdražení!
Rozhovor s předsedou Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR Bohumírem Dufkem
Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku opět zrychlil. V srpnu se inflace zvýšila o 4,1 procenta, což bylo o 0,7 procentního bodu více než v červenci a nejvíce od listopadu 2008. Vliv na to mělo zdražení zboží i služeb v téměř všech oddílech spotřebního koše, nicméně nejvíce se na tom podepsaly vyšší ceny za bydlení. Podle zpravodajství České televize to vyplývá z informací, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Většina analytiků přitom čekala stagnaci na červencových 3,4 procenta.
O čem se moc nemluví. Podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové se budeme všichni strašně divit. „V příštích letech spousta lidí přijde o práci,“ varovala na debatě ve Zlíně, jak o tom v pátek informovaly Parlamentní listy. I kvůli robotizaci a automatizaci je zastánce zkrácení pracovní doby. ČSSD ovšem slibuje navýšení i minimální mzdy, a to si pak nakonec polepší „miliony lidí“. Padla i další zásadní slova od Maláčové: „Agentury práce jsou novodobé otrokářství. Měly by se zrušit.“
Rozhovor s předsedou Lékařského odborového klubu – Svazu českých lékařů Martinem Engelem
Rozhovor s předsedkyní Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR Dagmar Žitníkovou
Střet zájmů premiéra Andreje Babiše zamotává hlavu zemědělcům. Dostali už tři dopisy, jak mají postupovat. Ale Státní zemědělský intervenční fond napsal pokaždé něco jiného, jak uvádí ve svém zpravodajství server Seznam Zprávy.
Cena elektřiny na burze tento týden prolomila rekord. Víc stála naposledy v roce 2008. Můžou za to taky vysoké ceny emisních povolenek. A zdražení se pravděpodobně promítne i do účtů domácností. Podle analytiků, jak uvedla ve svém zpravodajství Česká televize, by jim mohla elektřina zdražit až o pětinu.