Změny ve Strategickém plánu SZP povedou ke snížení objemu produkce potravin a tím k jejich zdražení!
Rozhovor s předsedou Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR Bohumírem Dufkem
Předseda Evropské komise J.-C. Juncker přednesl 12. září 2018 svůj poslední projev o stavu Unie členům Evropského parlamentu ve Štrasburku. Mimo jiné zdůraznil, že je třeba podstatně lépe bránit Evropskou unii a její úspěchy.
Evropská komise představila v září roku 2017 návrh, jehož cílem je zintenzivnit boj proti kybernetickým útokům a snahám různých subjektů odcizit údaje či dokonce narušit stabilitu některých zemí. Právě před kybernetickými riziky totiž Evropa dle Komise není dostatečně chráněna.
Nejspíš ano. Myslí si to alespoň Evropská komise, která na konci listopadu vydala návrh strategie, jež by měla EU do tohoto stavu dovést. Jaká konkrétní opatření Komise navrhuje?
Zatím není jasné, zda Evropský parlament, respektive Evropská komise, stihne v současném složení nastavit nová pravidla zemědělské politiky, která by měla začít platit po roce 2020.
Zákoník práce zná dva důvody, kdy zaměstnavatel může výjimečně zrušit pracovní poměr:
Zrušení karenční doby
Poslanecká sněmovna schválila s účinností od 1.7.2019 zrušení neplacení náhrady mzdy v prvních třech dnech nemoci, tzv. karenční doby