Změny ve Strategickém plánu SZP povedou ke snížení objemu produkce potravin a tím k jejich zdražení!
Rozhovor s předsedou Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR Bohumírem Dufkem
V České republice je nyní více než 400 tisíc invalidních důchodců. Současná vláda slíbila navýšit jejich invalidní důchody. Kdy a o kolik vzroste invalidní důchod v jednotlivých stupních invalidity? Kolik to bude stát státní pokladnu?
S ohledem na rychlý technologický vývoj se digitální dovednosti stávají nezbytné pro řadu povolání. V každodenním životě jsou potřebné pro zvládání základních administrativních postupů a sociálních interakcí.
Volná pracovní místa ve strojírenství, v elektrotechnice, potravinářství i ve zdravotnictví nabídnou zájemcům na 4. ročníku Burzy práce a vzdělání v Šumperku významní zaměstnavatelé nejen z tohoto okresu, ale i vzdálenějších regionů.
Největší bariérou dalšího rozvoje české ekonomiky je chybějící pracovní síla, rostoucí byrokracie, špatná dopravní infrastruktura a také zdražování energií, zdražování peněz prostřednictvím České národní banky a tlak na mzdy, řekl včera v Brně na sněmu Svazu průmyslu a dopravy ČR jeho prezident Jaroslav Hanák.
Mimořádná veterinární opatření, podle kterých měli příjemci dováženého vepřového masa kontrolovat zboží na africký mor prasat, se od úterý 2. října vypisovat nebudou.
Od 1. října 2018 mohou o peníze na využívání dešťové vody v dotačním programu Ministerstva životního prostředí ČR „Dešťovka“, podle zprávy ČTK, žádat i majitelé rekreačních zařízení, jako jsou chaty a chalupy.