Změna v poskytování pracovněprávního poradenství od 1. 1. 2016

Státní úřad inspekce práce informuje veřejnost, že s účinností od 1. 1. 2016 je poskytováno ze strany orgánů inspekce práce základní pracovněprávní poradenství na následujících pracovištích oblastních inspektorátů práce.

Členství v OSPZV-ASO ČR

  • Sdružujeme 35 000 členů.
  • Členství v odborovém svazu není podmíněno prací v zemědělství či zpracovatelském průmyslu.
  • Našimi členy jsou zaměstnanci z různých pracovních odvětví.
  • Naším cílem je obhajoba lidí, pro něž je práce hlavním zdrojem obživy.

Programové zaměření OSPZV-ASO ČR

  • Upevnění postavení českých zemědělců a zajištění jejich ekonomické stability v rámci zemědělského trhu Evropské unie.
  • Nepřipustit oklešťování zákoníku práce, které připravuje současná vláda a zamezit přijetí zákona o stávce a výluce.
  • Zvýšení minimální mzdy.
  • Zveřejněno: 09.03.2018

Premiér jednal s předsedou Asociace samostatných odborů o důchodové reformě a elektronické neschopence

Předseda vlády Andrej Babiš jednal s předsedou Asociace samostatných odborů České republiky Bohumírem Dufkem, 9. března 2018.
Předseda vlády Andrej Babiš jednal s předsedou Asociace samostatných odborů České republiky Bohumírem Dufkem, 9. března 2018.
Předseda vlády Andrej Babiš jednal v pátek 9. března 2018 ve Strakově akademii s předsedou Asociace samostatných odborů České republiky Bohumírem Dufkem. Hovořili především o důchodové reformě, elektronické neschopence a karenční době.

Premiér Babiš se pravidelně setkává se zástupci odborů, aby společně probrali jejich náměty a požadavky. S předsedou Dufkem dnes hovořil především o důchodové reformě. „Důchody jsou jedna z priorit naší vlády. Jsou nízké a my je doopravdy musíme zásadně navýšit. Nyní byla oznámena nová průměrná mzda v ČR za čtvrté čtvrtletí roku 2017 a přesáhla hranici 31,5 tisíce korun, trend je jasný a důchody musí tento trend následovat,“ uvedl premiér Andrej Babiš.

Tématem schůzky byla také karenční doba a zavedení elektronické neschopenky. O zrušení karenční doby by měli jednat zaměstnavatelé s odbory v rámci tripartity, zaváděním elektronické neschopenky se bude zabývat Ministerstvo práce a sociálních věcí. „Osobně mě zaujal nápad elektronické neschopenky. Myslím, že je to dobrá věc, protože je to kontrola jednak o tom, kdy lékaři neschopenku dávají, a zároveň by to byla pojistka proti zneužívání systému. S předsedou Dufkem jsme se domluvili, že se potká s ministryní práce a sociálních věcí Němcovou, aby danou věc řešili,“ řekl po setkání předseda vlády Babiš.

Diskutovali také o připravovaném víceletém finančním rámci EU po roce 2020 zejména ve vztahu k českému zemědělství.

  • Zdroj: vlada ČR