Změny ve Strategickém plánu SZP povedou ke snížení objemu produkce potravin a tím k jejich zdražení!

Rozhovor s předsedou Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR Bohumírem Dufkem

Kolektivní smlouvy vyššího stupně na rok 2022 v zemědělství

Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR dne 24. ledna 2022 a podepsal Kolektivní smlouvu vyššího stupně na rok 2022 se Zemědělským svazem ČR a Českomoravským svazem zemědělských podnikatelů. Plné znění KSVS naleznete v příloze.

Experti varují: Máslem za 80 korun to nekončí. Zdražovat bude vše od masa až po pečivo!

Ceny energií se propisují do všech sektorů potravinářství. Je tak vysoce pravděpodobné, že se cena másla vyšplhá až k 80 korunám, varoval v pořadu „Co na to vaše peněženka“ televize CNN Prima NEWS generální ředitel mlékárenské skupiny Interlacto Martin Hudík. Podle prezidentky Potravinářské komory ČR Dany Večeřové by mělo dojít k zastropování cen energií také pro firmy.

Jako zdroj topení v domácnostech se vrací se “ostravské torpédo”. Nejlevnější způsob topení, Čechům nezbyde nic jiného

Vysoké ceny energií by podle představ státu měly v ideálním případě motivovat lidi k tomu, aby se začali z hlediska spotřeby elektřiny a plynu chovat úsporně. To znamená nevytápět příliš a využívat spotřebiče efektivně, případně nechat si zateplit obydlí a nainstalovat si na střechu solární panely. Vysoké ceny energií by, jak uvádí portál AAzdraví.cz, podle představ státu měly v ideálním případě motivovat lidi k tomu, aby se začali z hlediska spotřeby elektřiny a plynu chovat úsporně. To znamená nevytápět příliš a využívat spotřebiče efektivně, případně nechat si zateplit obydlí a nainstalovat si na střechu solární panely.

Češi na dně. Elektřinu a plyn na tento rok budou splácet ještě jejich děti. Jde o 850 miliard korun

Názor na zastropování cen elektřiny a plynu, tak jak ho oznámil stát, se začíná rychle měnit. Portál AAzdraví.cz k tomu uvádí, že zZatímco zpočátku experti a analytici řešení opatrně chválili s tím, že je zkrátka potřeba domácnostem a firmám nějakým způsobem pomoci, po podrobnějším studiu se ukazuje, že to může celé dopadnout velmi špatně.