Členství v OSPZV-ASO ČR

  • Sdružujeme 35 000 členů.
  • Členství v odborovém svazu není podmíněno prací v zemědělství či zpracovatelském průmyslu.
  • Našimi členy jsou zaměstnanci z různých pracovních odvětví.
  • Naším cílem je obhajoba lidí, pro něž je práce hlavním zdrojem obživy.

Programové zaměření OSPZV-ASO ČR

  • Upevnění postavení českých zemědělců a zajištění jejich ekonomické stability v rámci zemědělského trhu Evropské unie.
  • Nepřipustit oklešťování zákoníku práce, které připravuje současná vláda a zamezit přijetí zákona o stávce a výluce.
  • Zvýšení minimální mzdy.

SOUČASNOST A PERSPEKTIVA ČESKÉ ŽELEZNICE!

Pod názvem „Nákladní a osobní přeprava: Současnost a perspektiva české železnice“ se v pondělí 11. listopadu uskutečnilo již 231. Žofínské fórum, které bylo věnováno situaci v železniční dopravě nejen u nás, ale i v rámci Evropské unie, zejména ve vazbě na další záměry Evropské komise v této oblasti. Zúčastnili se ho naši přední odborníci, kteří v oblasti železniční dopravy působí, a to jak v České republice, tak i přímo ve strukturách orgánů EU, které se zabývají řízením a perspektivami osobní a nákladní železniční dopravy.

Fórum zaměstnanosti ve dnech 12.-13.11.2019 Olomouci

Ve dnech 12.-13.11.2019 se uskuteční Fórum zaměstnanosti v Olomouci. Na této akci, kterou pořádá MPSV, vystoupí také Bohumír Dufek, předseda Asociace samostatných odborů.
Více informací naleznete na: http://forumzamestnanosti.mpsv.cz/2019/

 

Mezinárodní konference ASO „Sociální dialog jako prevence polarizace společnosti a nástroj k práci s lidským kapitálem v době digitalizace a robotizace“

Asociace samostatných odborů dne 14. listopadu 2019 pořádá mezinárodní konferenci „Sociální dialog jako prevence polarizace společnosti a nástroj k práci s lidským kapitálem v době digitalizace a robotizace“.
Průběh konference dne 14. listopadu 2019 od 9.00 hod. můžete sledovat na portálu www.odbory.info

V Brně jednal mimořádný sněm Agrární komory ČR

Mimořádný 28. sněm Agrární komory (AK) České republiky se konal dne 5. listopadu v areálu brněnských veletrhů za účasti přesahující 80 % zvaných delegátů a hostů. Hlavním důvodem svolání sněmu byla potřeba schválit interní dokumenty AK ČR tak, aby 12 února 2920 mohl v Olomouci uskutečnit řádný volební sněm Agrární komory ČR.

E-neschopenka a neobejde se bez tiskárny, kritizují lékaři. Ministr Adam Vojtěch však novince věří

Ostrý start čeká v lednu příštího roku elektronické neschopenky. Lékaři k nim mají výhrady, systém prý v současnosti nemohou pořádně testovat. Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) námitky odmítá, testovací fáze podle něj probíhá bez problému. Podle zpravodajství České televize ministr zdravotnictví Adam Vojtěch tvrdí, že ministerstvo udělalo kroky, které byla třeba. Věří, že systém bude od ledna 2020 spuštěn.