Členství v OSPZV-ASO ČR

  • Sdružujeme 35 000 členů.
  • Členství v odborovém svazu není podmíněno prací v zemědělství či zpracovatelském průmyslu.
  • Našimi členy jsou zaměstnanci z různých pracovních odvětví.
  • Naším cílem je obhajoba lidí, pro něž je práce hlavním zdrojem obživy.

Programové zaměření OSPZV-ASO ČR

  • Upevnění postavení českých zemědělců a zajištění jejich ekonomické stability v rámci zemědělského trhu Evropské unie.
  • Nepřipustit oklešťování zákoníku práce, které připravuje současná vláda a zamezit přijetí zákona o stávce a výluce.
  • Zvýšení minimální mzdy.

Premiér Andrej Babiš chce zrušit superhrubou mzdu na stálo. Reaguje na kritiku vicepremiéra Jana Hamáčka

Podle předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) chce vláda zrušit superhrubou mzdu na stálo, daně ale snížit jen na dva roky. V sobotu přitom řekl, že chce superhrubou mzdu zrušit na dva roky. Reaguje tím na kritiku vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD). Ten v nedělních Otázkách Václava Moravce řekl, že jeho strana nepodpoří zákon, který by zrušil superhrubou mzdu a za dva roky ji znovu zavedl.

ČSSD nepodpoří zrušení a znovuzavedení superhrubé mzdy, řekl vicepremiér Jan Hamáček

ČSSD podle vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka nepodpoří zákon, který by zrušil superhrubou mzdu a za dva roky ji znovu zavedl. Předseda ČSSD to řekl v Otázkách Václava Moravce. O dvouletém zrušení mluvil v sobotu v České televizi předseda vlády ČR Andrej Babiš (ANO). Premiér chce vyhovět požadavku prezidenta Miloše Zemana, který navrhl omezení platnosti snížení daní minulý víkend na jednání v Lánech.

Vláda navrhne zrušení superhrubé mzdy a související snížení daně jen na dva roky, potvrdil premiér Andrej Babiš

Vláda, podle premiéra Andreje Babiše (ANO), navrhne zrušení superhrubé mzdy a související snížení daně pro čtyři a půl milionu zaměstnanců jen na dva roky. Premiér tento záměr potvrdil České televizi. Kabinet tak vyhoví požadavku prezidenta ČR Miloše Zemana, který navrhl omezení platnosti snížení daní minulou neděli na jednání v Lánech a současně kritizoval fakt, že by kvůli zrušení superhrubé mzdy a zavedení patnácti procentní sazby ze mzdy hrubé vypadly z veřejných financí každý rok desítky miliard korun.

Lidé i firmy v eurozóně se obávají návratu krize. Hromadí peníze, vyplývá z dat Evropské centrální banky

Peněžní zásoba v eurozóně vzrostla v červnu a červenci nejrychleji od května 2008, tedy od propuknutí globální finanční a hospodářské krize. Lidé tedy přestávají utrácet a šetří na horší časy. Podle zpravodajství CNN Prima NEWS to vyplývá aktuálních dat, která zveřejnila Evropská centrální banka (ECB) ve svém ekonomickém bulletinu.

Vláda schválila nová pravidla kurzarbeitu, platit by mohla od listopadu

Vláda schválila nová pravidla kurzarbeitu, sdělil premiér Andrej Babiš (ANO). Zkrácená práce s částí mzdy od státu by se mohla zavést od listopadu. Navázala by na dočasný program Antivirus. Podle návrhu novely zákona by kurzarbeit ve státě, regionu či vybraném odvětví mohla povolit vždy jen vláda, a to po projednání v tripartitě. Využíval by se při vážném ohrožení ekonomiky, přírodní pohromě, epidemii či kyberútoku.