Změny ve Strategickém plánu SZP povedou ke snížení objemu produkce potravin a tím k jejich zdražení!

Rozhovor s předsedou Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR Bohumírem Dufkem

Kolektivní smlouvy vyššího stupně na rok 2022 v zemědělství

Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR dne 24. ledna 2022 a podepsal Kolektivní smlouvu vyššího stupně na rok 2022 se Zemědělským svazem ČR a Českomoravským svazem zemědělských podnikatelů. Plné znění KSVS naleznete v příloze.

Odbory i zaměstnavatelé podpořili priority v rozpočtu na 2019

Představitelé odborů i zaměstnavatelů podpořili na dnešním jednání tripartity priority nastavené vládou v návrhu státního rozpočtu na příští rok, jako je například růst platů, důchodů nebo investic. Zároveň ale například Svazu průmyslu a dopravy chce po vládě zrychlit výstavbu dopravní infrastruktury nebo ještě více rušit neobsazená úřednická místa. Podle ČTK to vyplývá z vyjádření účastníků tripartity na twitteru.

Dožínky na Letné – oslavy zemědělství a folklórních tradic

V sobotu 8. září se Letenská pláň již druhým rokem proměnila v oslavu úrody a zemědělství. Hlavní cíl akce Dožínky na Letné je podpora zemědělství, agroturistiky, folkloru, tradice a historie. Součástí oslav byla i největší přehlídka oceněných regionálních produktů ze všech koutů naší republiky – Regionfest.

Tažení proti „šmejdům“ Asociací malých a středních živnostníků

Již 13 poškozených podnikatelů se připojilo k hromadnému trestnímu oznámení proti společnosti Telefonní seznam České republiky a Slovenska, která je cíleně mate tím, že rozesílá faktury mající všechny náležitosti daňového dokladu za služby spojené s uvedením firmy v oborovém telefonním seznamu, aniž by zákazník tušil, že okamžikem úhrady částky uzavírá smlouvu na jiné plnění. Tažení proti „šmejdům“ koordinuje SOS útvar Asociace malých a středních a živnostníků ČR (AMSP ČR) společně s advokátní kanceláří CEE Attorneys.