Změny ve Strategickém plánu SZP povedou ke snížení objemu produkce potravin a tím k jejich zdražení!

Rozhovor s předsedou Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR Bohumírem Dufkem

Kolektivní smlouvy vyššího stupně na rok 2022 v zemědělství

Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR dne 24. ledna 2022 a podepsal Kolektivní smlouvu vyššího stupně na rok 2022 se Zemědělským svazem ČR a Českomoravským svazem zemědělských podnikatelů. Plné znění KSVS naleznete v příloze.

Dohoda o mzdách v ČEZ a.s. stále není, firma dala finální návrh

Odbory společnosti ČEZ a.s., do které patří například zaměstnanci jaderných elektráren, se ani dnes s vedením firmy nedohodly na růstu mezd pro letošní rok. Vedení ČEZ předložilo odborům finální návrh, a to růst mezd o šest procent pro většinu zaměstnanců, který už neplánuje měnit. Pokud ho zástupci zaměstnanců nepřijmou, bude platit současné znění kolektivní smlouvy platné do roku 2022. ČTK to po dnešním setkání řekl zástupce odborů působících v ČEZ a.s. Jan Hrb.

Nezaměstnanost v listopadu klesla na 1,9 %

„Česko má opět nižší nezaměstnanost. Trend zvyšující se zaměstnanosti se nemění, ke konci loňského roku pracovaly už více než tři čtvrtiny lidí z celkového počtu osob v produktivním věku,řekl Dalibor Holý, ředitel odboru statistiky trhu práce a rovných příležitostí ČSÚ.