Změny ve Strategickém plánu SZP povedou ke snížení objemu produkce potravin a tím k jejich zdražení!
Rozhovor s předsedou Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR Bohumírem Dufkem
Rostoucí popularita práce z domova vede k vyšší poptávce po domech a bytech s pracovnou, kde mohou mít lidé klid. Podle zpravodajství CNN prima NEWS se z práce z domova během koronavirové krize stal fenomén, který přesahuje hranice pouhého pracovněprávního vztahu. Home office už ovlivňuje také trh s tuzemskými nemovitostmi. V kurzu jsou hlavně domy a byty, v nichž se nachází pracovna. Ta zvyšuje nejen šanci na úspěšný prodej, ale i cenu.
Úspory na provozu státu, vyšší spotřební daně a seškrtání daňových výjimek. Takový je plán ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) na snižování schodku státního rozpočtu. S růstem DPH nebo daní z příjmů nepočítá. Uvedla to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.
Evropa je připravena na digitální věk: Komise navrhuje nová pravidla a opatření, která pozvednou umělou inteligenci na nejvyšší úroveň a zvýší její důvěryhodnost.
Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) ve středu uvedl, že obchody by se mohly otevřít nejpozději 3. května. Řekl to ve vysílání CNN Prima News.
„Všechno směřujeme k tomu, aby do konce dubna bylo možno uvažovat o otevření obchodů. Nejdéle od 3. května,“ uvedl ministr zdravotnictví.