Změny ve Strategickém plánu SZP povedou ke snížení objemu produkce potravin a tím k jejich zdražení!

Rozhovor s předsedou Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR Bohumírem Dufkem

Kolektivní smlouvy vyššího stupně na rok 2022 v zemědělství

Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR dne 24. ledna 2022 a podepsal Kolektivní smlouvu vyššího stupně na rok 2022 se Zemědělským svazem ČR a Českomoravským svazem zemědělských podnikatelů. Plné znění KSVS naleznete v příloze.

Jaký je vztah minimální mzdy a kolektivního vyjednávání?

Dne 26 listopadu 2015 zorganizovala Asociace samostatných odborů jako závěrečnou aktivitu projektu "Vliv minimální mzdy na zaměstnanost a kolektivní vyjednávání v ČR" mezinárodní konferenci.

V úvodu konference vystoupil vzácný host - ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, která opět potvrdila význam minimální mzdy a jejího zvyšování. Pochvalně se také vyjádřila o výše uvedených studiích a slíbila, že MPSV se bude těmito studiemi zabývat.

 

Závěr mezinárodní konference Asociace samostatných odborů

Závěr mezinárodní konference Asociace samostatných odborů „Vliv minimální mzdy na zaměstnanost a kolektivní vyjednávání v ČR“, která se konala dne, 26. listopadu 2015 v Praze.


Asociace samostatných odborů zastává jednoznačný názor, že v současné době ekonomického růstu a předpokladu jeho dalšího nárůstu o 1,5 %, nemá zvyšování minimální mzdy žádný dopad na zvyšování nezaměstnanosti.

 

MPSV vydalo SLOVNÍK SOCIÁLNÍHO ZABEZPEČENÍ

Vysvětlit nejdůležitější pojmy z důchodového a nemocenského pojištění, sociálních dávek, zaměstnanosti, sociálních služeb a mnoha dalších oblastí sociální sféry je cílem „Slovníku sociálního zabezpečení“. Publikaci, která vychází historicky poprvé, vydalo MPSV společně s ČSSZ a Výzkumným ústavem práce a sociálních věcí (VÚPSV). Slovník byl vydán u příležitosti 25. výročí od vzniku ČSSZ a 90 let od vzniku prvního moderního zákona o sociálním pojištění na našem území.
 

Marksová: Dávky na byt brzdí zaměstnanost, minimální mzda musí růst

Zvýšení zaměstnanosti lidí s nízkou kvalifikací nepomáhají dávky na bydlení, které dorovnávají i poměrně vysoké náklady na byt. Potřeba je výraznější růst minimální mzdy, aby se zvedl rozdíl mezi výdělkem a příspěvky od státu. V Praze na konferenci ASO dne 26.11.2015 o minimální mzdě to řekla ministryně práce Michaela Marksová. Minimální mzda dosahuje nyní 9200 korun. Od ledna se zvýší na 9900 korun.