Změny ve Strategickém plánu SZP povedou ke snížení objemu produkce potravin a tím k jejich zdražení!

Rozhovor s předsedou Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR Bohumírem Dufkem

Kolektivní smlouvy vyššího stupně na rok 2022 v zemědělství

Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR dne 24. ledna 2022 a podepsal Kolektivní smlouvu vyššího stupně na rok 2022 se Zemědělským svazem ČR a Českomoravským svazem zemědělských podnikatelů. Plné znění KSVS naleznete v příloze.

Proti návrhu MPSV na růst životního minima se staví MF

Představitelé ANO a ČSSD se neshodli v otázce zvýšení životního a existenčního minima, které navrhuje od ledna ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV). Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) včera po schůzce řekla ČTK a České televizi, že se proti staví ministerstvo financí

Burzy práce odhalují o jaké profese je největší zájem

Pravidelná série burz práce v Karlovarském kraji pokračuje. Ve středu 24. 10. 2018 se uskuteční Burza práce v Ostrově (Klínovecká 1407) a v Chebu (Svobody 207/52), v úterý 30. 10. 2018 v Karlových Varech (Závodní 385/98) a podzimní maraton pak uzavře ve středu 7. 11. 2018 akce v Sokolově (Jednoty 654). Pořadatelem burz je Úřad práce ČR. Všechny proběhnou v jeho prostorách vždy mezi 13.00 – 16.00 hodinou.

44. kongres ITF: Konference železniční sekce ITF

V úterý 16. října 2018 v Singapuru pokračoval 44. kongres ITF konferencí Železniční sekce, kterou řídil její prezident Øystein Aslaksen. Pro norského prezidenta sekce odcházejícího na zasloužený odpočinek, to bylo po 20 letech působení v ITF poslední zasedání, na programu je volba nového prezidenta.