Změny ve Strategickém plánu SZP povedou ke snížení objemu produkce potravin a tím k jejich zdražení!
Rozhovor s předsedou Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR Bohumírem Dufkem
Kde chce vláda vzít peníze na zvyšování důchodů a čeká nás zvyšování daní – to byl ústřední rozhovoru ministryně financí Aleny Schillerové pro Český rozhlas.
Na podporu české ekonomiky za první čtyři měsíce letošního roku připadlo podle Hospodářské komory (HK) 17 procent ze schodku státního rozpočtu. Vláda podnikatelům za toto období poskytla 38 miliard korun, z toho 4,8 miliardy korun se týkají například odkladu plateb daňových záloh, budou tak státu vráceny. Mnoho odvětví je však i přes uvolňování protiepidemických opatření nadále omezeno, kompenzace tak musejí pokračovat, jak na tiskové konferenci Hospodářské komory ČR uvedli prezident HK ČR Vladimír Dlouhý a její viceprezident Tomáš Prouza.
Česká národní banka (ČNB) rozhodla, že ponechá limity pro poskytování hypoték beze změn. Ceny bytů v České republice však považuje za nadhodnocené, a to v průměru o osmnáct procent, ve vybraných lokalitách pak dokonce až o čtvrtinu. Zároveň uvedla, že bankovní sektor je podle zátěžových testů i po pandemii vysoce odolný, a to i díky silné kapitálové vybavenosti. Více peněz však budou odvádět finanční instituce do rezerv na ochranu úvěrového trhu.
Rozhovor s prezidentem Agrární komory ČR Janem Doležalem
Agrární komora ČR (AK ČR) považuje za nezbytné vyjádřit se k článku s titulkem „Překvapivé téma voleb: Jídlo musíme dovážet. Co zabírá česká pole?“, který vyšel 24. května 2021 na zpravodajském serveru Seznam Zprávy.