Změny ve Strategickém plánu SZP povedou ke snížení objemu produkce potravin a tím k jejich zdražení!

Rozhovor s předsedou Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR Bohumírem Dufkem

Kolektivní smlouvy vyššího stupně na rok 2022 v zemědělství

Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR dne 24. ledna 2022 a podepsal Kolektivní smlouvu vyššího stupně na rok 2022 se Zemědělským svazem ČR a Českomoravským svazem zemědělských podnikatelů. Plné znění KSVS naleznete v příloze.

IT odborníci berou u firem 72 tisíc, ve státní sféře 46 tisíc. Ministr Ivan Bartoš navrhuje, aby jim stát přidal

Zaměstnanci v oblasti informačních a komunikačních technologií měli loni průměrnou hrubou měsíční mzdu vyšší než 70 tisíc korun. Jenže ne ve státní sféře, kam se odborníci nehrnou. I proto, podle zpravodajství Českého rozhlasu, navrhuje vicepremiér pro digitalizaci Ivan Bartoš (Piráti), aby se ohodnocení těchto odborníků ve státní správě zvýšilo.

Kraje chtějí více peněz z výběru daní. Podle ministra financí Zbyňka Stanjury to nepřichází v úvahu

Kraje žádají minimálně stejný podíl z výběru daní jako dosud a hejtmani chtějí zároveň změnit způsob, jakým se peníze mezi regiony rozdělují. Podle zpravodajství České televize ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) navýšení podílu odmítá a říká, že to nepřichází v úvahu, protože vládní „úsporný balíček“ naopak počítá se snížením tohoto podílu krajů.

Obchodní řetězec Lidl výrazně zvedl mzdy svým prodavačkám!

Magazín AAzdraví.cz na svém webu upozorňuje, že poradenská společnost PwC nedávno uskutečnila průzkum na téma, jak si Češi dokáží či nedokáží říci o navýšení své mzdy. Článek konstatuje, že pokud jde o to požádat o zvýšení své mzdy, Češi nejhorší na světě, což je poměrně zvláštní. Zatímco v jiných zemích je standardem, že zaměstnanec jde za svým šéfem, tomu přednese argumenty, které posilují jeho důležitost ve firmě, a požádá o navýšení platu, u nás lidé z nějakého důvodu očekávají, že to bude zaměstnavatel, kdo s tím přijde.

Pozor na fauly v rozpočtu, říká exministr financí Miroslav Kalousek. Schodek 295 miliard se nepodaří udržet, míní bývalý ministr financí Ivan Pilný

Schválený schodek letošního rozpočtu ve výši 295 miliard korun je, podle bývalých ministrů financí Miroslava Kalouska (TOP 09) a Ivana Pilného, těžko dosažitelný. M. Kalousek doufá, že se kabinet Petra Fialy (ODS) ještě o něco pokusí. I. Pilný je ale skeptický, vláda podle něj nepřináší řešení. Oba exministři to prohlásili v pořadu 90´ČT 24 pod názvem „Jak zastavit strmý propad státního rozpočtu“ v rámci vysílání České televize.