Změny ve Strategickém plánu SZP povedou ke snížení objemu produkce potravin a tím k jejich zdražení!

Rozhovor s předsedou Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR Bohumírem Dufkem

Kolektivní smlouvy vyššího stupně na rok 2022 v zemědělství

Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR dne 24. ledna 2022 a podepsal Kolektivní smlouvu vyššího stupně na rok 2022 se Zemědělským svazem ČR a Českomoravským svazem zemědělských podnikatelů. Plné znění KSVS naleznete v příloze.
  • Zveřejněno: 14.09.2017
  • Autor: Ing. Věra Řeháčková

Evropský parlament a členské státy se dohodly na nástroji EFSI 2.0.
Jeden rok poté, co prezident Juncker ve svém projevu o stavu Unie oznámil návrh, se Evropský parlament a členské státy dohodly na rozšíření a posílení Evropského fondu pro strategické investice (EFSI), který představuje jádro Investičního plánu pro Evropu. Tato dohoda prodlužuje trvání EFSI a zvyšuje jeho finanční kapacitu.

Původní tříletá lhůta EFSI (2015-2018) se nyní prodlužuje až do roku 2020 (konec     víceletého finančního rámce). Cíl investic se zvyšuje z 315 miliard EUR na nejméně půl bilionu EUR do roku 2020. Investiční rozhodnutí  EFSI budou lépe vysvětlena pomocí informací zveřejněných on-line. Evropské investiční poradní středisko bude hrát větší roli při poskytování technické podpory projektů na místní úrovni, aby ještě více regionů a odvětví získalo podporu z EFSI. EFSI se rovněž zaměří na nové oblasti, jako je udržitelné zemědělství a rybolov v souladu s cíli Pařížské dohody "COP 21" a s cílem přechodu na nízkouhlíkové hospodářství.

Očekává se, že Investiční plán vyvolá investice ve výši více než 225 miliard EUR. Rovněž je předpoklad, že prospěch ze zlepšení přístupu k financování v důsledku podpory EFSI bude mít přibližně 445 000 malých a středních podniků.

Úplný rozpis podpory EFSI naleznete na webových stránkách Investičního plánu.

Zdroj: Evropská komise - http://europa.eu/

  • Zdroj: Evropska komise