Změny ve Strategickém plánu SZP povedou ke snížení objemu produkce potravin a tím k jejich zdražení!

Rozhovor s předsedou Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR Bohumírem Dufkem

Kolektivní smlouvy vyššího stupně na rok 2022 v zemědělství

Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR dne 24. ledna 2022 a podepsal Kolektivní smlouvu vyššího stupně na rok 2022 se Zemědělským svazem ČR a Českomoravským svazem zemědělských podnikatelů. Plné znění KSVS naleznete v příloze.
  • Zveřejněno: 28.02.2017
  • Autor: (li)

Až na 12 tisíc měsíčně si mohou přijít stipendisti Fakulty rybářství a ochrany vod ve Vodňanech. O absolventy fakulty je zájem po celém světě

Blíží se uzávěrky pro podávání přihlášek na bakalářské a magisterské obory vysokých škol, kterých je u nás nepřeberné množství. Pro zájemce o zemědělské a přírodní vědy může být zajímavou možností Fakulta rybářství a ochrany vod Jihočeské Univerzity ve Vodňanech. Ta se může pochlubit celosvětovým renomé, moderním zázemím a vysokým uplatněním absolventů.

Fakulta je důležitým centrem výzkumu v oblasti rybářství a ochrany vod

Rybářství má v Česku dlouhou tradici a v evropském a celosvětovém měřítku je velmi významnou oblastí. “Naše fakulta patří mezi největší a nejmodernější zařízení svého druhu ve střední Evropě, a i proto se k nám sjíždí poměrně vysoké množství zahraničních studentů,” říká Otomar Linhart, děkan Fakulty rybářství a ochrany vod (FROV JU). Fakulta je důležitým centrem výzkumu v oblasti rybářství, ochrany vod a vodních ekosystémů, kde se realizuje mnoho zajímavých projektů. Na těch se mohou podílet studenti všech stupňů studia nebo absolventi, kteří zde po dokončení studia zůstanou a využívají zázemí fakulty k vědecké činnosti.

Absolventi FROV JU si své uplatnění najdou

 Z přibližně 250 absolventů fakulty od jejího vzniku v roce 2009 není v současné době nikdo evidovaný na úřadu práce.  FROV JU je velmi proslulá kvalitou vzdělání. “Absolventi fakulty jsou vysoce žádaní na trhu práce především díky odborným znalostem získaným během studia a také díky výborné znalosti anglického jazyka, na kterou je kladen vysoký důraz,” uvádí Martin Kocour, proděkan pro pedagogickou činnost FROV JU. “Uplatnění tak nacházejí nejen v rybářských podnicích napříč Českou republikou, ale i ve státní správě, vodohospodářských organizacích či rybářských svazech. Nezanedbatelná je rovněž možnost získání až roční praxe při studiu nebo možnost pokračovat ve vědecké dráze na FROV JU,” dodává. Fakulta rybářství a ochrany vod JU se již podruhé umístila na prvním místě ve své kategorii v hodnocení časopisu Týden “Kam jít studovat vysokou školu”, s velkým náskokem před ostatními fakultami.  Mezi úspěšné absolventy fakulty patří například Kateřina Švagrová, která je mezi ženami trojnásobnou mistryní a dvojnásobnou vicemistryní republiky v muškaření.

Studenti cestují za zkušenostmi i do zahraničí

Bakalářský obor Rybářství a magisterský obor Rybářství a ochrana vod jsou vyučovány jak v prezenční, tak kombinované formě, bakalářský obor Ochrana vod zatím pouze v prezenční formě. Důraz se kromě specializovaných předmětů klade u všech oborů na výuku anglického jazyka. Studenti v průběhu studia získávají praktické zkušenosti v různých rybářských a vodohospodářských podnicích a mohou vycestovat i do zahraničí. Fakulta poskytuje zajímavou finanční podporu v podobě celé řady stipendií. Opravdu nadaní studenti mohou získat až 12 tisíc korun měsíčně.

Více informací je možné nalézt na stránkách fakulty www.frov.jcu.cz