Členství v OSPZV-ASO ČR

  • Sdružujeme 35 000 členů.
  • Členství v odborovém svazu není podmíněno prací v zemědělství či zpracovatelském průmyslu.
  • Našimi členy jsou zaměstnanci z různých pracovních odvětví.
  • Naším cílem je obhajoba lidí, pro něž je práce hlavním zdrojem obživy.

Programové zaměření OSPZV-ASO ČR

  • Upevnění postavení českých zemědělců a zajištění jejich ekonomické stability v rámci zemědělského trhu Evropské unie.
  • Nepřipustit oklešťování zákoníku práce, které připravuje současná vláda a zamezit přijetí zákona o stávce a výluce.
  • Zvýšení minimální mzdy.

Poslanci schválili upravený státní rozpočet na rok 2020. Počítá s rekordním deficitem půl bilionu korun

Poslanecká sněmovna schválila ve středu další prohloubení schodku letošního státního rozpočtu o 200 miliard na rekordních 500 miliard korun. Podle zpravodajství České televize k rozpočtové novele podali poslanci 25 pozměňovacích návrhů v celkovém objemu asi 165 miliard korun. Při závěrečném hlasování však sněmovna schválila pouze návrhy přesunů peněz, se kterými přišel premiér Andrej Babiš (ANO) a poslanec KSČM Jiří Dolejš. Ostatní pozměňovací návrhy neprošly.

Odměny za dobu epidemie dostanou všichni zdravotníci, ujistil zdravotnické odbory premiér Andrej Babiš s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem

Odměny za dobu epidemie covidu-19 by měli dostat všichni zdravotníci, kteří byli v té době v nemocnicích a pracovali na plný úvazek, ne jen ti starající se přímo o nakažené novým typem koronaviru. Podle zpravodajství České televize se na tom v úterý shodli premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) se zástupci zdravotnických odborů.

U nájmů i prodejů bytů platí nová pravidla, předkupní právo je minulostí

S novým měsícem vstoupila minulý týden ve středu v platnost novela občanského zákoníku. Upravuje práva a povinnosti u pronájmů bytů a v naprosté většině případů ruší povinnost předkupního práva. Současně se norma dotýká některých podmínek u bytového spoluvlastnictví a společenství vlastníků jednotek (SVJ). Poukázal na to dnes ve svém zpravodajství server Novinky.cz.

Nezaměstnanost v České republice v červnu stoupla na 3,7 procenta

Nezaměstnanost v červnu dosáhla 3,7 procenta. Za poslední měsíc se zvedla o 0,1 procentního bodu. Úřady práce evidovaly 269 637 nezaměstnaných, podle zpravodajství České televize to dnes oznámila ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Volných míst bylo podle ní nahlášených 334.904, tedy asi o čtyři tisíce víc než před měsícem. V srpnu ministryně Jan Maláčová předloží balíček na podporu zaměstnanosti. Obsahovat má pravidla dlouhodobého kurzarbeitu, regulaci agentur či změnu rekvalifikací.