Změny ve Strategickém plánu SZP povedou ke snížení objemu produkce potravin a tím k jejich zdražení!

Rozhovor s předsedou Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR Bohumírem Dufkem

Kolektivní smlouvy vyššího stupně na rok 2022 v zemědělství

Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR dne 24. ledna 2022 a podepsal Kolektivní smlouvu vyššího stupně na rok 2022 se Zemědělským svazem ČR a Českomoravským svazem zemědělských podnikatelů. Plné znění KSVS naleznete v příloze.

Juta Dvůr Králové chystá další propouštění. V úpickém závodě už pracuje o 24 lidí méně, další by mohli odejít v lednu

Společnost Juta ze Dvora Králové, která patří s tržbami kolem osmi miliard korun k největším podnikům v Královéhradeckém kraji, chystá další propouštění. Podle zpravodajství Českého rozhlasu o práci možná přijde až 50 zaměstnanců pobočky v Úpici, která vyrábí agrotextilie, tedy tkaninu pod rostliny například do skleníků nebo na záhony. Výpověď už dostalo 24 lidí.

Odbory si velmi dobře uvědomují, že Evropská unie by měla změnit svoje priority pro nejbližší budoucnost!

„Sociální dialog v souvislosti s ekologickou transformací“ – to bylo hlavní téma zasedání skupiny Zaměstnanci Evropského hospodářského a sociálního výboru (EHSV), které se, při příležitosti českého předsednictví v EU, nedávno uskutečnilo v Praze. K tomu musíme uvést, hlavní význam Evropského hospodářského a sociálního výboru, jehož členy jsou jak zástupci zaměstnavatelů, tak i zaměstnanců, spočívá v tom, že je poradním orgánem Evropské komise. Ve své podstatě připravuje pro Komisi, na základě široké diskuse jejích členů s přizvanými odborníky z různých oblastí života, odborná doporučení a náměty pro další směřování EU.

S novými pravidly pro home office ministr práce Marian Jurečka narazil

Snaha ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) usnadnit zaměstnancům cestu k práci z domova, tedy tzv. home office, a zajistit jim ze strany zaměstnavatelů povinnou úhradu nákladů třeba za energie, narazila u Úřadu vlády ČR, Úřadu práce ČR i ministerstva financí. Uvedl to ve svém zpravodajství deník Právo a server Novinky.cz.

Vláda chystá „povinný“ home-office pro rodiče či těhotné. Firmy se zlobí

Potřebovali by zůstat doma, ale nemohou. Rodiče pečující o malé děti anebo lidé, na jejichž péči jsou závislí jejich nemocní či staří příbuzní, bývají často v bezvýchodné situaci. Musí se starat o své blízké, ale současně chodit do práce. To by se mohlo změnit. Podle zpravodajství Deníku.cz ministerstvo práce a sociálních věcí dokončuje novelu zákoníku práce, která zavede „právo na home-office“.