Strategie bezpečnosti potravin do roku 2030: posílení bezpečnosti i kontrolního systému, vzdělávání spotřebitelů a otázky výživy

Čtyři hlavní cíle obsahuje Strategie bezpečnosti potravin a výživy 2030, kterou vypracovala ministerstva zemědělství a zdravotnictví. Patří k nim zamezení rizik, která plynou z konzumace potravin, udržení a posílení kontroly bezpečnosti potravin, další vzdělávání spotřebitelů a otázky výživy. Podle tiskové zprávy ministerstva zemědělství materiál v pondělí schválila vláda.

Státní dluh by měl v roce 2023 překonat tři biliony

Státní dluh by měl letos překonat hranici 2,5 bilionu a v roce 2023 tří bilionů korun. Během let 2021 až 2023 by tak měl stoupnout zhruba o jeden bilion korun. Podle zpravodajství České televize to vyplývá z informační brožury ministerstva financí Státní rozpočet v kostce.

V Praze a Brně pracuje z domu až polovina zaměstnanců, zjistil průzkum

Ve velkých městech, jako jsou Praha a Brno, pracuje z domova kvůli koronavirovým opatřením až polovina zaměstnanců. Více než 50 procent z nich je ale na home office nespokojená kvůli komplikované komunikaci s kolegy nebo složitému připojení do firemní sítě. Podle zpravodajství serveru Týden.cz to vyplývá z březnového průzkumu technologické společnosti System4u mezi více než 1400 respondenty.

Nájmy v Praze klesají. Za byt 2+kk zaplatíte zhruba o tisícovku méně než před rokem. Bydlení v Praze meziročně zlevnilo průměrně o 14 procent. Zdražují jen velké byty

Ačkoli ceny domů a bytů v České republice navzdory koronavirové krizi rostou, nájemní bydlení v Praze u většiny bytů zlevňuje. Meziročně se nájmy v metropoli snížily v průměru o 14 procent. Podle zpravodajství CNN Prima NEWS to vyplývá z aktuálních údajů realitní společnosti RE/MAX. Developeři zároveň zvyšují počet bytů, které namísto prodeje nabízejí právě k pronájmu.