Změna v poskytování pracovněprávního poradenství od 1. 1. 2016

Státní úřad inspekce práce informuje veřejnost, že s účinností od 1. 1. 2016 je poskytováno ze strany orgánů inspekce práce základní pracovněprávní poradenství na následujících pracovištích oblastních inspektorátů práce.

Členství v OSPZV-ASO ČR

  • Sdružujeme 35 000 členů.
  • Členství v odborovém svazu není podmíněno prací v zemědělství či zpracovatelském průmyslu.
  • Našimi členy jsou zaměstnanci z různých pracovních odvětví.
  • Naším cílem je obhajoba lidí, pro něž je práce hlavním zdrojem obživy.

Programové zaměření OSPZV-ASO ČR

  • Upevnění postavení českých zemědělců a zajištění jejich ekonomické stability v rámci zemědělského trhu Evropské unie.
  • Nepřipustit oklešťování zákoníku práce, které připravuje současná vláda a zamezit přijetí zákona o stávce a výluce.
  • Zvýšení minimální mzdy.

Evropský byznys a budoucnost EU

Ve dnech 22. a 23. května 2017 se v Bruselu konal Evropský podnikatelský summit, na kterém se každoročně setkávají zástupci evropských institucí, byznysu a dalších zúčastněných stran, aby diskutovali o hlavních politikách a ekonomickém vývoji v EU. Tématem jednoho z hlavním plenárních zasedání byla budoucnost Evropy.

Vybrané ukazatele k vývoji všech 97 podrobných odvětví české ekonomiky

V rámci podpory sociálního dialogu KZPS ČR v roce 2017 v části „Sociální dialog v oblasti strategie rozvoje průmyslu“ byly v první etapě na základě statistických podkladů zpracovány základní charakteristiky všech podrobných odvětví národního hospodářství s indexy růstu produkce, zaměstnanosti a hrubé přidané hodnoty od roku 2000 do roku 2015 a vypočítána hrubá přidaná hodnota na pracovníka 2015.

Agrární komory zemí V4 jednaly ve Varšavě

Ve dnech 1. a 2. června 2017 se v rámci veletrhu Food Expo Varšava konalo mimořádné 66. společné jednání delegací agrárních komor zemí Visegradské skupiny, tedy Slovenské poľnohospodárskej a potravinárskej komory, Národní rady agrárních komor Polska, Maďarské agrární komory a Agrární komory České republiky.

V Česku je sháňka po pracantech, na hodinu je až 200 korun

Ještě nikdy nebyl trh s letními brigádami tak nabitý a pestrý jako letos. Kdo začne vybírat práci na léto už teď, může být prakticky čímkoliv. Vazačkou kytic, prodejcem lodních lístků, průvodkyní na zámku, pomocným účetním, pokojskou, šoférem nebo kamelotem. iDNES.cz