Členství v OSPZV-ASO ČR

  • Sdružujeme 35 000 členů.
  • Členství v odborovém svazu není podmíněno prací v zemědělství či zpracovatelském průmyslu.
  • Našimi členy jsou zaměstnanci z různých pracovních odvětví.
  • Naším cílem je obhajoba lidí, pro něž je práce hlavním zdrojem obživy.

Programové zaměření OSPZV-ASO ČR

  • Upevnění postavení českých zemědělců a zajištění jejich ekonomické stability v rámci zemědělského trhu Evropské unie.
  • Nepřipustit oklešťování zákoníku práce, které připravuje současná vláda a zamezit přijetí zákona o stávce a výluce.
  • Zvýšení minimální mzdy.

Týden plný novinek

Začínáme znovu. Máme schválené dvouleté přechodné období (tak, jak od začátku prezident a viceprezidenti komory a konsorcium prosazovali), tedy příští dva roky 2021 a 2022 budou lety, během nichž musí komora pokračovat v intenzivním tlaku doma iv zahraničí. Je nezbytné, aby tempo, které nastavilo současné vedení komory před třemi lety, pokračovalo a to bez zanícených zemědělce, kteří mají vyváženou živočišnou výrobu nepůjde.

ZEMĚDĚLCI SITUACI ZVLÁDLI A NÁŠ TRH BYL BĚHEM KORONAVIROVÉ KRIZE PRŮBĚŽNĚ ZÁSOBOVÁN A LIDÉ NEZŮSTALI BEZ POTRAVIN!

V uplynulých dvou a půl měsících jsme v České republice prožili pandemii koronavirové nemoci COVID-19. V nouzovém stavu, který zhruba v polovině března přijala vláda ČR, a který již naštěstí skončil, lidé, pro které začal platit zákaz vycházení, začali hromadně skupovat potraviny v obchodech. Přičemž se v prvních dnech stávalo, že díky obrovskému náporu kupujících, se v některých prodejnách projevil momentální nedostatek některých základních potravin.

Propad zakázek za květen a červen hlásí sedmdesát procent firem v Česku, ukazuje průzkum

Ekonomická situace českých firem se kvůli koronavirové krizi výrazně zhoršuje. Propad zakázek za květen a červen hlásí sedmdesát procent firem. Potýkají se častěji se špatnou platební morálkou odběratelů. Většině z nich by pomohlo, kdyby vláda prodloužila program Antivirus na pokrytí části mzdových nákladů až do konce srpna. Daňová opatření státu zatím firmám nepomáhají, vyplývá z květnového průzkumu Svazu průmyslu a dopravy mezi 242 podniky. Pokles podnikatelské aktivity v eurozóně v květnu ale celkově v důsledku uvolňování opatření proti koronaviru zpomalil, ukazují předběžné výsledky průzkumu zveřejněného společností IHS Markit. Zvedla to dnes ve svém zpravodajství Česká televize.

České zemědělství je na velmi vysoké úrovni. Tuzemské potraviny by měly být více vidět na pultech našich obchodů!

V posledních týdnech, zejména v souvislosti s koronavirovou krizí, se v České republice hovoří o tom, jak nám chybí soběstačnost v takových základních potravinách, jako je hovězí a vepřové maso, drůbež, vajíčka a některé další komodity. Mimochodem, již řadu let na tuto skutečnost soustavně upozorňuje vedení Agrární komory ČR představitele našeho politického a hospodářského života.