Změny ve Strategickém plánu SZP povedou ke snížení objemu produkce potravin a tím k jejich zdražení!

Rozhovor s předsedou Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR Bohumírem Dufkem

Kolektivní smlouvy vyššího stupně na rok 2022 v zemědělství

Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR dne 24. ledna 2022 a podepsal Kolektivní smlouvu vyššího stupně na rok 2022 se Zemědělským svazem ČR a Českomoravským svazem zemědělských podnikatelů. Plné znění KSVS naleznete v příloze.

Potravinářská komora ČR podporuje celoevropské zemědělské protesty

Potravinářská komora České republiky podporuje celoevropské zemědělské protesty, které se dnes konají nejen v Česku, ale i v Německu, Belgii, Nizozemsku, Polsku a dalších zemích. Potravináři požadují reálné přenastavení unijní klimatické politiky, snížení byrokratické zátěže a nastavení rovných podmínek pro dovozy potravin ze zemí mimo EU. Prezidentka Potravinářské komory Dana Večeřová se účastní zemědělských protestů na Trutnovsku.

Zemědělci vyjeli na protest proti politice ČR i EU do regionů a k hranicím

Na protest proti evropské i národní agrární politice dnes čeští zemědělci vyjeli do regionů a k hranicím s Polskem a Německem. Protestní akce mají podobu jízd zemědělské techniky či veřejných shromáždění a na většině míst podle mluvčí Agrární komory ČR Barbory Pánkové skončí kolem poledne. Farmáři organizátorům nahlásili účast asi 1600 strojů. ČTK