Členství v OSPZV-ASO ČR

  • Sdružujeme 35 000 členů.
  • Členství v odborovém svazu není podmíněno prací v zemědělství či zpracovatelském průmyslu.
  • Našimi členy jsou zaměstnanci z různých pracovních odvětví.
  • Naším cílem je obhajoba lidí, pro něž je práce hlavním zdrojem obživy.

Programové zaměření OSPZV-ASO ČR

  • Upevnění postavení českých zemědělců a zajištění jejich ekonomické stability v rámci zemědělského trhu Evropské unie.
  • Nepřipustit oklešťování zákoníku práce, které připravuje současná vláda a zamezit přijetí zákona o stávce a výluce.
  • Zvýšení minimální mzdy.

Debata o zrušení superhrubé mzdy v České televizi

V nedělním pořadu České televize „Otázky Václava Moravce“ vystoupili ministryně financí Alena Schillerová a bývalý ministr financí a předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. Ačkoliv hlavním bodem programu jejich vystoupení byla otázka zrušení platby zdravotního pojištění ze strany státu (informujeme v jiné zprávě), tak se posléze debata stočila k návrhu na zrušení superhrubé mzdy, což v současné době navrhuje jak premiér Andrej Babiš, tak i ministryně financí Alena Schillerová.

Důchodci, děti a studenti si platit zdravotní pojištění muset nebudou, řekla ministryně Alena Schillerová

Živnostníci s příjmem nad milion ročně mají v připravované velké daňové reformě, která by mohla vstoupit v platnost už od roku 2021, platit vyšší odvody než dosud. Lepší podmínky naopak čekají na ostatní živnostníky, stejně jako na zaměstnance. O tom a také o rozpočtu 2018 i výhledu na rok 2019 diskutovali v pořadu České televize „Otázky Václava Moravce“ ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) a bývalý ministr financí a předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

Polské kuřecí maso ze šarže s bakterií salmonely se z lounské firmy dostalo asi do 16 provozoven, převážně do jídelen.

Polské kuřecí maso ze šarže s bakterií salmonely se z lounské firmy dostalo asi do 16 provozoven, převážně do jídelen. Firma nyní ve spolupráci s veterináři situaci monitoruje a maso od zákazníků stahuje zpět, řekl Petr Novotný, majitel firmy Gastroplus Louny, v jejímž velkoobchodním skladu veterináři salmonelu objevili, uvedla dnes, v pátek, ve svém zpravodajství Česká televize.

Část poslanců chce snížit policistům výsluhy

Policisty, hasiče i příslušníky Vězeňské služby rozčílil poslanecký návrh novely zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů. Dokument totiž počítá mimo jiné s tím, že by se jim po ukončení služby razantně snížily výsluhy. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) chce předložit vládní návrh novely, výsluhy ale nijak měnit nehodlá. ČT