Změny ve Strategickém plánu SZP povedou ke snížení objemu produkce potravin a tím k jejich zdražení!

Rozhovor s předsedou Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR Bohumírem Dufkem

Kolektivní smlouvy vyššího stupně na rok 2022 v zemědělství

Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR dne 24. ledna 2022 a podepsal Kolektivní smlouvu vyššího stupně na rok 2022 se Zemědělským svazem ČR a Českomoravským svazem zemědělských podnikatelů. Plné znění KSVS naleznete v příloze.

Komentář Agrární komory ČR po čtvrtečním jednání nevládních zemědělských organizací

Komentář prezidenta Agrární komory ČR Jana Doležala po čtvrtečním mimořádném jednání zemědělských nevládních organizací, kterého se kromě Agrární komory ČR účastnily Zemědělský svaz ČR, Českomoravský svaz zemědělských podnikatelů, Společnost mladých agrárníků ČR, Iniciativa zemědělských a potravinářských podniků a Asociace soukromého zemědělství Olomouckého kraje.

Šéf agrárníků: My se nevzdáváme. Nikdy

O protestech mluvili v poslední době odboráři, zaměstnanci soudů i zemědělci, přestože je plně vytěžují jarní práce i výkyvy počasí. Co farmářům vadí, co to může znamenat pro obyvatele Česka a jak z toho ven? O tom mluví v rozhovoru prezident Agrární komory České republiky Jan Doležal.

Stát „zaspával“, tvrdí o podpoře dostupného bydlení expert Člověka v tísni Daniel Hůle. Opozice hodlá část novely podpořit!

Vláda představila program na podporu dostupného bydlení. Podle ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše (Piráti) tak chce kabinet pomoci střední třídě i dalším skupinám, kterých se problémy s bydlením týkají. Podle pořadu Události, komentáře České televize předsedkyně sněmovního podvýboru pro veřejnou správu Marie Pošarová (SPD) ale k tomu říká, že ve vládních plánech chybějí třeba investice do startovacích bytů pro mladé rodiny či seniory.