Změna v poskytování pracovněprávního poradenství od 1. 1. 2016

Státní úřad inspekce práce informuje veřejnost, že s účinností od 1. 1. 2016 je poskytováno ze strany orgánů inspekce práce základní pracovněprávní poradenství na následujících pracovištích oblastních inspektorátů práce.

Členství v OSPZV-ASO ČR

  • Sdružujeme 35 000 členů.
  • Členství v odborovém svazu není podmíněno prací v zemědělství či zpracovatelském průmyslu.
  • Našimi členy jsou zaměstnanci z různých pracovních odvětví.
  • Naším cílem je obhajoba lidí, pro něž je práce hlavním zdrojem obživy.

Programové zaměření OSPZV-ASO ČR

  • Upevnění postavení českých zemědělců a zajištění jejich ekonomické stability v rámci zemědělského trhu Evropské unie.
  • Nepřipustit oklešťování zákoníku práce, které připravuje současná vláda a zamezit přijetí zákona o stávce a výluce.
  • Zvýšení minimální mzdy.

Zákon o sociálním bydlení padá pod stůl!

Zákon o sociálním bydlení byl jedním z velkých témat loňských sněmovních voleb. Hnutí ANO ho slibovalo, ale nakonec zřejmě vůbec nebude. Nic na tom nezměnila ani výzva odborů a některých neziskových organizací premiéru Andreji Babišovi (ANO).

Odboráři: Babiš slíbil, že si prodej ArcelorMittalu pohlídá

Premiér Andrej Babiš (ANO) při středečním setkání s odboráři huti ArcelorMittal slíbil, že si „pohlídá“, aby důsledkem prodej společnosti nebylo propuštění či zastavení výroby v Ostravě. ČTK to řekl předseda Odborové organizace ArcelorMittalu Ostrava Petr Slanina, který tak komentoval setkání odborářů hutí s předsedou vlády ČR.

Hanák: Ťok si zahrává s ohněm. Když Babiš nechce privatizovat ČD Cargo, tak bych neprovokoval

Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) se nevzdává svého plánu privatizovat státní podnik ČD Cargo. První Ťokův návrh už dříve odmítl premiér Andrej Babiš (ANO), ministr nyní oznámil snahu privatizovat alespoň menšinovou část nákladního železničního dopravce.„Ťok si zahrává s ohněm,“ varuje šéfa dopravního rezortu Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy.


Burza práce na Mělníku

Už po dvanácté budou mít všichni, kteří přemýšlejí o výběru vhodného studijního oboru nebo si chtějí doplnit kvalifikaci či získat vzdělání v nové oblasti, možnost dozvědět se potřebné informace na výstavě s názvem „Vzdělávání 2018“.

Do Národní potravinové sbírky se chce 10. listopadu zapojit téměř polovina Čechů

V sobotu 10. listopadu proběhne šestý ročník unikátní charitativní akce - Národní potravinové sbírky. O tom, že jde skutečně o celonárodní projekt, kterým Česko žije, svědčí fakt, že 80% populace tuto sbírku zná. A co je podstatné - jsou ochotni pomáhat nákupem potravin a drogistického zboží potřebným. 

Letos nejčastěji plánují darovat trvanlivé potraviny a drogistické zboží v hodnotě od 100 do 249 korun.