Změny ve Strategickém plánu SZP povedou ke snížení objemu produkce potravin a tím k jejich zdražení!

Rozhovor s předsedou Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR Bohumírem Dufkem

Kolektivní smlouvy vyššího stupně na rok 2022 v zemědělství

Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR dne 24. ledna 2022 a podepsal Kolektivní smlouvu vyššího stupně na rok 2022 se Zemědělským svazem ČR a Českomoravským svazem zemědělských podnikatelů. Plné znění KSVS naleznete v příloze.

Zdeněk Jandejsek: Premiér Fiala urážel zemědělce. Kdo mu to píše? Položil si řečnickou otázku. Je to jeden blábol za druhým, prohlásil. Slyšelo to plné Václavské náměstí

Na demonstraci se přihlásil o slovo také bývalý prezident Agrární komory ČR Zdeněk Jandejsek. Podle Parlamentních listů si nebral servítky. Předsedu vlády Petra Fialu (ODS) obvinil, že tento politik svým projevem před pár dny na Zemi živitelce „urazil české zemědělce a vás všechny“.

Na Václavské náměstí přišlo v sobotu přes 100.000 protestujících proti vládě. Účastníci protivládního protestu s názvem „Česká republika na 1. místě“ skandovali Demisi!

Společným zpěvem státní hymny začala krátce po 14:00 hod. na Václavském náměstí demonstrace proti vládě. Protest s názvem „Česká republika na 1. místě“ je společnou akcí organizací, politických stran a občanů, kteří nesouhlasí se současnou politikou a chtějí změnu. To je v prvé řadě demisi současné vlády premiéra Petra Fialy. Policie odhadla jejich počet na 70.000. Organizátoři po 15 hodině oznámili, že na Václavské náměstí dorazilo 100.000 demonstrujících.

„Je tu nálada jak v roce 89,“ říká bývalý prezident Agrární komory ČR Jan Veleba

„Odstoupit a předat v klidu úřad zodpovědnému odborníkovi,“ vzkazuje Bývalý prezident Agrární komory ČR Jan Veleba. Negativně zhodnotil vystoupení premiéra Petra Fialy, která pronesl při zahájení agrosalonu Země živitelka, když kladl důraz jen na zajištění potravinové bezpečnosti a tvrdil, že Česká republika nemůže jít cestou zajištění potravinové soběstačnosti, protože domácí produkce naše obyvatelstvo neuživí.

Poradci vlády chtějí velkou změnu v důchodech. Některé by rostly rychleji

Odborní poradci vlády chtějí penze nízkopříjmových seniorů zvyšovat rychleji a víc než těm, kteří mají důchody vyšší. Podle ekonomů, jak uvedly ve svém vysílání Televizní noviny televize Nova, V Česku jsou totiž statisíce důchodců, kteří kvůli aktuální krizi živoří. Po zaplacení energií a nájmu řadě z nich často nezbývají peníze ani na pořízení základních potravin.