Změny ve Strategickém plánu SZP povedou ke snížení objemu produkce potravin a tím k jejich zdražení!

Rozhovor s předsedou Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR Bohumírem Dufkem

Kolektivní smlouvy vyššího stupně na rok 2022 v zemědělství

Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR dne 24. ledna 2022 a podepsal Kolektivní smlouvu vyššího stupně na rok 2022 se Zemědělským svazem ČR a Českomoravským svazem zemědělských podnikatelů. Plné znění KSVS naleznete v příloze.

Odbory nikdy nebyly tak jednotné! Nabaluje se to jako sněhová koule, řekl Středula

Druhdy rivalské odborové centrály ČMKOS a ASO našly společné slovo. Na dnešní úterní konferenci, po dopoledním jednání, to uvedli šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula a předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek. „Odbory nikdy nebyly tak jednotné,“ konstatoval na úvod před novináři předseda největší odborové organizace v České republice OS KOVO Roman Ďurčo.

Odbory ASO a ČMKOS budou postupovat při protestu proti vládě společně

Při protestu proti krokům vlády budou obě velké odborové centrály v Česku postupovat společně. Zapojí se odboráři z Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) i z Asociace samostatných odborů (ASO). Stávku v pondělí 27. listopadu připravují školské odbory, nejpočetnější svaz KOVO, dřevařské či úřednické odbory.

Rozdílný pohled vlády a odborů na současný vývoj v naší zemi!

V minulém týdnu se, v pořadu Události, komentáře České televize, uskutečnila diskuse mezi místopředsedou Poslanecké sněmovny Janem Skopečkem (ODS), předsedou Asociace samostatných odborů (ASO) Bohumírem Dufkem a ředitelem agentury STEM, sociologem Martinem Buchtíkem nad výsledky činnosti současné vlády při jejím politickém a ekonomickém vedení naší země. Hovořilo se nejen o složité ekonomické situaci, jak ji prožívají lidé u nás, ale i o úrovni sociálního dialogu mezi vládou a odbory.

Bohumír Dufek: Na pořadu dne je generální stávka. Následně by se, podle mého názoru, měly uskutečnit i předčasné volby!

Na den 27. listopadu t.r. se Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) rozhodla uspořádat Den protestů odborů, a to jako formy razantnějšího vyhlášení nesouhlasu odborů s politikou současné vlády. Pět nejvýznamnějších odborových svazů z průmyslu, v čele s nejsilnějším Odborovým svazem KOVO, vyhlásilo hodinovou výstražnou stávku.