Územní rozvoj venkovských oblastí: samotná SZP to nemůže uskutečnit, říká EHSV

V informační zprávě přijaté na dubnovém plenárním zasedání poskytl Evropský hospodářský a sociální výbor (EHSV) na žádost Komise doplňkové hodnocení toho, do jaké míry jsou nástroje a opatření současné společné zemědělské politiky (SZP) EU 2014– Rok 2020 přispěl k vyváženému územnímu rozvoji ve venkovských oblastech se zaměřením zejména na sociálně-ekonomické aspekty.

Stát nasype miliardy do recyklace, nastínil vicepremiér Karel Havlíček. Peníze půjdou z Národního plánu obnovy

Do recyklační infrastruktury plánuje stát z Národního plánu obnovy investovat do dvou let 3,5 miliardy korun. V současné chvíli se roční podpora oboru ze strany státu pohybuje v řádu stovek milionů korun. Podle zpravodajství Lidových novin to po sobotním jednání se zástupci České asociace oběhového hospodářství v Němčicích nad Hanou na Prostějovsku prohlásil vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

Hospodářská komora ČR: Oživení ekonomiky bude pomalé, kompenzace musí pokračovat

Na podporu české ekonomiky za první čtyři měsíce letošního roku připadlo podle Hospodářské komory (HK) 17 procent ze schodku státního rozpočtu. Vláda podnikatelům za toto období poskytla 38 miliard korun, z toho 4,8 miliardy korun se týkají například odkladu plateb daňových záloh, budou tak státu vráceny. Mnoho odvětví je však i přes uvolňování protiepidemických opatření nadále omezeno, kompenzace tak musejí pokračovat, jak na tiskové konferenci Hospodářské komory ČR uvedli prezident HK ČR Vladimír Dlouhý a její viceprezident Tomáš Prouza.