Členství v OSPZV-ASO ČR

  • Sdružujeme 35 000 členů.
  • Členství v odborovém svazu není podmíněno prací v zemědělství či zpracovatelském průmyslu.
  • Našimi členy jsou zaměstnanci z různých pracovních odvětví.
  • Naším cílem je obhajoba lidí, pro něž je práce hlavním zdrojem obživy.

Programové zaměření OSPZV-ASO ČR

  • Upevnění postavení českých zemědělců a zajištění jejich ekonomické stability v rámci zemědělského trhu Evropské unie.
  • Nepřipustit oklešťování zákoníku práce, které připravuje současná vláda a zamezit přijetí zákona o stávce a výluce.
  • Zvýšení minimální mzdy.

Koalice se shodla na nižší sazbě pro chystanou digitální daň

Koaliční rada se shodla na pětiprocentní místo původně plánované sedmiprocentní sazby digitální daně, sdělila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Úpravu navrhovala ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) kvůli tomu, že původní sazba by byla nejvyšší ze zemí, které chtějí daň zavést nebo ji už zavedly.

Udržení bloků Dukovan v provozu do roku 2047 bude stát 55 miliard korun, předpokládá ČEZ

V Jaderné elektrárně Dukovany předpokládá firma ČEZ investice za 55 miliard korun, aby udržela její čtyři bloky v provozu ještě 25 až 27 let. Obnovování zařízení teď ročně stojí 1,5 až dvě miliardy korun, částka se bude postupně zvyšovat, řekl, podle zpravodajství České televize, nový ředitel dukovanské elektrárny Roman Havlín. Řízení Dukovan převzal 1. června od Miloše Štěpanovského.

Ministr zemědělství: Česká republika jde ve snižování používaných pesticidů příkladem, není možné stanovit plošné cíle pro všechny stejně

Zemědělským aspektům Zelené dohody pro Evropu, Strategii od zemědělce ke spotřebiteli a Strategii k biodiverzitě se věnovala pondělní videokonference ministrů zemědělství a rybářství Evropské unie. Podle ministra zemědělství Miroslava Tomana si témata udržení konkurenceschopnosti, zajištění potravinové soběstačnosti a posílení pozice zemědělců v potravinovém řetězci zaslouží naši pozornost a strategie Farm to fork k nim může významně přispět. Musí ale respektovat výchozí situaci v jednotlivých členských státech.

Ministr zemědělství: Vláda dnes uvolnila miliardu korun, kterou použijeme na zahájení důležitých akcí ke snížení dopadů sucha a povodní

Vláda dnes schválila návrh ministra zemědělství Miroslava Tomana na zabezpečení dodatečných peněz pro potřeby financování vodního hospodářství pro rok 2020 v gesci Ministerstva zemědělství (MZe). Účelem uvolněné vládní rezervy ve výši 1 miliardy korun je snížení negativních dopadů klimatických změn. Oznámil to dnes ministr zemědělství Miroslav Toman po dnešním jednání vlády ČR v tiskové zprávě ministerstva zemědělství.

Ministr zemědělství Miroslav Toman chce ve veřejných institucích české potraviny. Změnu přidá do novely zákona o potravinách

Ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) chce nařídit veřejným institucím, aby používaly určitý podíl lokálních nebo bio potravin. Změnu chce dát do novely zákona o potravinách, ministerstvo se tak chce podílet na pozměňovacím návrhu několika desítek poslanců. V neděli to uvedl v pořadu Partie na CNN Prima NEWS.