Změny ve Strategickém plánu SZP povedou ke snížení objemu produkce potravin a tím k jejich zdražení!

Rozhovor s předsedou Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR Bohumírem Dufkem

Kolektivní smlouvy vyššího stupně na rok 2022 v zemědělství

Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR dne 24. ledna 2022 a podepsal Kolektivní smlouvu vyššího stupně na rok 2022 se Zemědělským svazem ČR a Českomoravským svazem zemědělských podnikatelů. Plné znění KSVS naleznete v příloze.

Výpověď bez udání důvodu: Úředníky by šlo snáze propouštět, oceňuje starosta

Návrh výpovědi bez udání důvodu s nárokem na vyšší odstupné se, podle reportáže Televizních novin TV NOVA, nelíbí ani některým podnikatelům. Přichází, podle nich, prý v době, kdy je obtížné zaměstnance sehnat, a nemá tak význam něco podobného řešit. Jiná je ale situace například na úřadech, kde by takovou možnost přivítali, jak ji dokumentuje tato televizní reportáž.

Protest zemědělců příští týden nebude, organizátoři ho posunuli na 4. června

Čeští zemědělci odložili protest, který se měl konat příští týden ve středu v Praze. Chtějí tak uklidnit situaci a snížit riziko, že by se při protestu mohlo něco stát, řekl dnes ČTK prezident Agrární komory (AK ČR) Jan Doležal. Vedení Zemědělského svazu ČR (ZS) se rozhodlo protest přesunout na 4. června. Odklad zdůvodnilo rozjitřenou atmosférou po atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) rozhodnutí odvolat středeční protest ocenil, považuje ho za logické a odpovědné. České noviny

Společné prohlášení vedení českých a slovenských odborů

Předsedkyně Konfederace odborových svazů SR (KOZ SR) Monika Uhlerová a předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula na pravidelném bilaterálním jednání, tentokráte v Praze, důrazně odsoudili středeční politicky motivovaný útok na slovenského premiéra Roberta Fica po výjezdním zasedání vlády v Handlové.