Členství v OSPZV-ASO ČR

  • Sdružujeme 35 000 členů.
  • Členství v odborovém svazu není podmíněno prací v zemědělství či zpracovatelském průmyslu.
  • Našimi členy jsou zaměstnanci z různých pracovních odvětví.
  • Naším cílem je obhajoba lidí, pro něž je práce hlavním zdrojem obživy.

Programové zaměření OSPZV-ASO ČR

  • Upevnění postavení českých zemědělců a zajištění jejich ekonomické stability v rámci zemědělského trhu Evropské unie.
  • Nepřipustit oklešťování zákoníku práce, které připravuje současná vláda a zamezit přijetí zákona o stávce a výluce.
  • Zvýšení minimální mzdy.

Spuštění kurzarbeitu by nemělo záviset na rozhodnutí vlády, domnívá se předsedkyně Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová

Spuštění kurzarbeitu by mělo být automatické, nemělo by tedy záležet na rozhodnutí vlády, uvedla v pátek v pořadu Interview ČT24 předsedkyně Národní rozpočtové rady (NRR) Eva Zamrazilová. Vláda se přípravou kurzarbeitu zabývala tento týden hned na dvou zasedáních, ale nepodařilo se jí domluvit se na všech parametrech, proto bude jednání o této otázce pokračovat i během zasedání vlády v pondělí 14. září.

Ministryně financí Alena Schillerová chce zrušit zaručenou mzdu, KSČM hrozí vypovězením tolerance vlády

KSČM pohrozila vypovězením tolerance vlády pod vedením premiéra Andreje Babiše, a to v případě, že vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) prosadí od ledna zrušení takzvané zaručené mzdy. Jak ve svém zpravodajství uvedla v sobotu Česká televize, podle ministryně Aleny Schillerové zaručená mzda zbytečně zatěžuje podnikatele.

Díky OLAFu může zpět do unijní pokladny putovat téměř půl miliardy eur

V Evropské unii se vedle dlouhodobého zneužívání fondů či obcházení cel a daní stále více rozmáhají zločiny spojené s bojem proti změnám klimatu a ochranou přírody. Ve své každoroční zprávě to dnes uvedl Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF), který loni celkem uzavřel vyšetřování 181 případů a vydal 254 doporučení pro národní a unijní orgány. Na základě této práce by se mohlo vrátit do pokladny EU až 485 milionů eur (12,9 miliardy korun).