Členství v OSPZV-ASO ČR

  • Sdružujeme 35 000 členů.
  • Členství v odborovém svazu není podmíněno prací v zemědělství či zpracovatelském průmyslu.
  • Našimi členy jsou zaměstnanci z různých pracovních odvětví.
  • Naším cílem je obhajoba lidí, pro něž je práce hlavním zdrojem obživy.

Programové zaměření OSPZV-ASO ČR

  • Upevnění postavení českých zemědělců a zajištění jejich ekonomické stability v rámci zemědělského trhu Evropské unie.
  • Nepřipustit oklešťování zákoníku práce, které připravuje současná vláda a zamezit přijetí zákona o stávce a výluce.
  • Zvýšení minimální mzdy.

Premiér Andrej Babiš a předseda ASO Bohumír Dufek dnes jednali o státní energetické koncepci, situaci ve zdravotnictví a o úrovni mezd zahraničních, ukrajinských pracovníků!

Předseda vlády ČR Andrej Babiš dnes přijal k jednání šéfa druhé největší odborové centrály u nás - předsedu Asociace samostatných odborů Bohumíra Dufka. Na programu jejich schůzky by tři základní okruhy otázek a problémů, které se týkají dalšího vývoje České republiky a života našich občanů.

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček dnes jednal s předsedou ASO Bohumírem Dufkem o mzdách zahraničních, ukrajinských pracovníků!

Dnes dopoledne přijal vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček šéfa druhé největší odborové centrály v České republice, předsedu Asociace samostatných odborů (ASO) Bohumíra Dufka. Cílem setkání bylo projednat některé otázky v oblasti zaměstnanosti, které odbory považují za potřebné s představiteli vlády a jednotlivých ministerstev znovu projednat a dohodnout se na případném řešení situace. Proto jsme Bohumíru Dufkovi položili několik otázek.

Asociace samostatných odborů protestuje!

Asociace samostatných odborů rozhodně protestuje proti dnešnímu rozhodnutí české vlády, které potvrdilo, že čeští zaměstnanci budou za svou práci mít o 20 % nižší mzdy než za stejnou práci zahraniční pracovníci z Ukrajiny.

Společná zemědělská politika po roce 2020 a české zemědělství – to přirozeně zajímalo odbornou zemědělskou veřejnost!

Ministerstvo zemědělství ČR a Agrární komora ČR, v rámci odborného doprovodného programu agrosalonu Země živitelka, uspořádaly v pátek 23. srpna konferenci pod názvem „České zemědělství a Společná zemědělská politika 2020+“. Odborná zemědělská veřejnost tak měla možnost seznámit se s myšlenkami, které v těchto dnech a týdnech zaznívají na jednáních vrcholných orgánů EU o nové koncepci Společné zemědělské politiky EU na příštích sedm let.