Členství v OSPZV-ASO ČR

  • Sdružujeme 35 000 členů.
  • Členství v odborovém svazu není podmíněno prací v zemědělství či zpracovatelském průmyslu.
  • Našimi členy jsou zaměstnanci z různých pracovních odvětví.
  • Naším cílem je obhajoba lidí, pro něž je práce hlavním zdrojem obživy.

Programové zaměření OSPZV-ASO ČR

  • Upevnění postavení českých zemědělců a zajištění jejich ekonomické stability v rámci zemědělského trhu Evropské unie.
  • Nepřipustit oklešťování zákoníku práce, které připravuje současná vláda a zamezit přijetí zákona o stávce a výluce.
  • Zvýšení minimální mzdy.

Nezapomínáte na ně? Jak vyčistit mobil či klíče

Ruce si v dnešní době umývá opravdu poctivě snad každý. Co je to však platné, když pak ihned sáhnete na mobil, klíče, peněženku anebo na bankovky či mince. Ty jsou doslova rájem bakterií a virů. Předmětům, které to dovolí, proto věnujte pravidelnou chvilku očisty. Poradíme, jak na to.

Vláda schválila záruční program pro firmy COVID III a uvolnila 2,5 miliardy na program Ošetřovné pro OSVČ

Firmy s až 500 zaměstnanci postižené dopady koronavirové nákazy budou moci požádat banky o půjčky se státní zárukou. Vyhlášení záručního programu COVID III schválila vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 18. května. Souhlasila také s vyčleněním 2,5 miliardy korun na podporu osob samostatně výdělečně činných, které v době pandemie musely pečovat o děti, a návrh zákona, který umožní poskytovatelům zdravotních služeb kompenzovat náklady, které jim vznikly v souvislosti s probíhající epidemií onemocnění covid-19. Informuje o tom tisková zpráva Úřadu vlády ČR.

O ,zestátnění‘ jsme zájem neměli, tvrdí Smartwings. Firma chce jen půjčku, nebo ručení za úvěr

Místopředseda vlády Karel Havlíček (za ANO) v sobotu prohlásil, že by stát mohl koupit až stoprocentní podíl v tuzemských aerolinkách Smartwings. Premiér Andrej Babiš (ANO) se ale nechce v záchraně firmy angažovat, protože se zná s majiteli a odmítavý postoj zaujal i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Záporné stanovisko k „zestátnění“ podniku vydaly i aerolinky. „Nikdy jsme neměli zájem o vstup státu do firmy,“ napsala mluvčí Vlaďka Dufková.

Jarmila Dubravska: Státy původní EU zaplavily náš trh jejich potravinami. Jde nám o návrat k soběstačnosti ve výrobě potravin!

V posledních dnech a týdnech se v souvislosti s koronavirovou krizí v České republice velmi intenzivně hovoří o návratu k soběstačnosti, zejména při výrobě potravin a jejich dodávání na náš trh. Vyjadřují se k tomu především představitelé Agrární komory ČR, což je nevládní zemědělská organizace, sdružující české a moravské zemědělce a potravináře, kteří produkují až 80 % zemědělské výroby u nás za rok.