Šéf Volkswagenu naštval odbory a kýve se pod ním židle. Kdo může Diesse nahradit?

Když Herbert Diess promluvil ve Wolfsburgu k zaměstnancům největší evropské automobilky, sotva si dovedl představit, že to mohl být jeho poslední takový projev. Řečmi o nutných změnách totiž naštval odbory a v kuloárech Volkswagenu už se hovoří o jeho sesazení z funkce výkonného ředitele koncernu. Podle zpravodajství televize CNN Prima NEWS o jeho osudu má tento týden jednat smírčí výbor skupiny.

Zisk ČEZ klesl za tři čtvrtletí o téměř sedm miliard korun. Vliv měla klimatická politika opouštějící uhlí

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ za tři čtvrtletí letošního roku klesl meziročně o téměř sedm miliard na 6,7 miliardy korun. Tržby činily 156 miliard korun, což je přibližně stejně jako za stejné období loni. Snížení zisku ovlivnila klimatická politika Evropské unie a také doporučení Uhelné komise ČR ukončit spalování uhlí nejpozději do roku 2038. Podle zpravodajství ČTK a Českého rozhlasu to firma uvedla v úterý na svém webu.

Odcházející vláda chce dát veřejným zaměstnancům 1400 korun měsíčně navíc, ta nastupující nesouhlasí

Vláda ve středu s největší pravděpodobností schválí zvýšení platů zaměstnanců veřejné sféry o 1400 korun měsíčně. Učitelé pak mají dostat přidáno tři a půl procenta. České televizi to potvrdily ministryně financí Alena Schillerová (ANO) a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Růst platů ve veřejné sféře se dotkne asi 652 tisíc lidí a má přijít rozpočet zhruba na 16 miliard.