Členství v OSPZV-ASO ČR

  • Sdružujeme 35 000 členů.
  • Členství v odborovém svazu není podmíněno prací v zemědělství či zpracovatelském průmyslu.
  • Našimi členy jsou zaměstnanci z různých pracovních odvětví.
  • Naším cílem je obhajoba lidí, pro něž je práce hlavním zdrojem obživy.

Programové zaměření OSPZV-ASO ČR

  • Upevnění postavení českých zemědělců a zajištění jejich ekonomické stability v rámci zemědělského trhu Evropské unie.
  • Nepřipustit oklešťování zákoníku práce, které připravuje současná vláda a zamezit přijetí zákona o stávce a výluce.
  • Zvýšení minimální mzdy.

Bez programu Antivirus by nezaměstnanost dosáhla 10 procent, tvrdí předseda Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza

Kdyby v České republice nefungoval program Antivirus, byla by dnes desetiprocentní nezaměstnanost, řekl ve čtvrtek v pořadu Interview ČT24 prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR ČR) Tomáš Prouza. Zároveň kritizoval vládu za špatnou komunikaci. Podle jeho slov lidé vnímali jarní vypnutí ekonomiky mnohem lépe než současná omezení.

Důchodový systém skončil v září v propadu 30,4 miliardy. Do deficitu se dostal po dvou letech v přebytku

Systém penzí v České republice skončil v září v propadu 30,4 miliardy korun, za poslední čtvrtletí se schodek víc než zdvojnásobil. Příjmy z odvodů kvůli koronavirové krizi klesly, výdaje ale výrazně vzrostly. Podle zpravodajství České televize to vyplývá z údajů ministerstva financí o hospodaření systému důchodového pojištění. Do propadu se soustava dostala letos po dvou letech v přebytku.

Europarlamentem prošlo zastropování zemědělských dotací, Agrofert může přijít o peníze

Zemědělské dotace v rámci evropské Společné zemědělské politiky by na příště mohly být pro jednu fyzickou osobu zastropovány na 500 tisíc eur (13,6 milionu korun) v rámci přímých plateb zemědělcům a na jeden milion eur (40,8 milionu korun) v rámci dotací na investice. Podle zpravodajství serveru Novinyk.cz to vyplývá z pozměňovacího návrhu k reformě společné zemědělské politiky, který ve čtvrtek schválil Evropský parlament (EP).

Minimální mzda na Slovensku se zvýší. Vzrostou i příplatky pro zaměstnance

Minimální mzda na Slovensku se zvýší. Vzrostou i příplatky pro zaměstnance. Podle informací Zemědělského svazu ČR to vedla slovenský tisková agentura TA3. Agentura ve své zprávě sdělila, že minimální měsíční mzda na Slovensku se od počátku příštího roku zvýší ze současných 580 eur na 623 eur. Nejnižší hrubá mzda tak dosáhne 57 procent z průměrné hrubé mzdy na Slovensku za minulý rok.