Členství v OSPZV-ASO ČR

  • Sdružujeme 35 000 členů.
  • Členství v odborovém svazu není podmíněno prací v zemědělství či zpracovatelském průmyslu.
  • Našimi členy jsou zaměstnanci z různých pracovních odvětví.
  • Naším cílem je obhajoba lidí, pro něž je práce hlavním zdrojem obživy.

Programové zaměření OSPZV-ASO ČR

  • Upevnění postavení českých zemědělců a zajištění jejich ekonomické stability v rámci zemědělského trhu Evropské unie.
  • Nepřipustit oklešťování zákoníku práce, které připravuje současná vláda a zamezit přijetí zákona o stávce a výluce.
  • Zvýšení minimální mzdy.

Ekonomika se letos propadne o 6,6 procenta, příští rok ale už poroste, vyplývá z prognózy ministerstva

Česká ekonomika je zcela zásadním způsobem ovlivněna pandemií nového typu koronaviru, opatření přijatá k zamezení šíření nákazy způsobila v 1. pololetí 2020 mimořádně hlubokou recesi, vyplývá z nové makroekonomické prognózy ministerstva financí, z které by se mělo vycházet při přípravě státního rozpočtu na příští rok. Podle zpravodajství České televize v predikci ministerstvo pracuje se scénářem, že už nebudou přijímána další významná plošná restriktivní opatření a ekonomická aktivita by tak měla pozvolna oživovat.

Klecové chovy by měla EU zakázat plošně, říká prezident Agrární komory ČR Jan Doležal

Čeští zemědělci tento týden upozornili na to, že pokud poslanci příští týden odsouhlasí zákaz klecového chovu slepic, budou po státu požadovat kompenzace. Podle prezidenta Agrární komory (AK) ČR Jana Doležala se má od klecového chovu ustupovat postupně. Jinak díru na českém trhu zaplaví klecová vejce z Polska. Uvedla to Mladá fronta DNES v jejím rozhovoru s Janem Doležalem, který uveřejnila 12. Září 2020.

Tisková konference po jednání vlády

Vláda v pondělí diskutovala o nastavení pravidel kurzabeitu či možnosti obnovení Ústředního krizového štábu. Kvůli zhoršující se epidemiologické situaci jednali ministři opět pomocí videokonference. Její závěry představí zástupci kabinetu na tiskové konferenci, kterou přinášíme živě. Uvedl to v pondělí server Seznam.cz.