Změny ve Strategickém plánu SZP povedou ke snížení objemu produkce potravin a tím k jejich zdražení!

Rozhovor s předsedou Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR Bohumírem Dufkem

Kolektivní smlouvy vyššího stupně na rok 2022 v zemědělství

Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR dne 24. ledna 2022 a podepsal Kolektivní smlouvu vyššího stupně na rok 2022 se Zemědělským svazem ČR a Českomoravským svazem zemědělských podnikatelů. Plné znění KSVS naleznete v příloze.

Je to poslední šance vyhnat ekofanatiky. Babiš o Green Dealu a eurovolbách

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš souhlasí s protesty zemědělců, které momentálně ovlivňují životy lidí v zemích Evropské unie včetně České republiky. „Ale nesouhlasím s tím, jak to udělali. Měli se sjednotit, aby vláda musela hájit zájmy vlastních producentů potravin a nemohla je v rámci svého antibabišismu hodit přes palubu,“ řekl v rozhovoru pro MF DNES.

To je něco tak drzého. Klaus se tvrdě pustil do Fialy kvůli výrokům o zemědělcích

Bývalý prezident Václav Klaus v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS hájil pondělní protesty farmářů. Podle něj se zemědělci chovali neuvěřitelně slušně a ukázněně. Naopak kritizoval premiéra Petra Fialu (ODS) za výroky o proruských akcích a opřel se také do ministra zemědělství Marka Výborného (KDU-ČSL).

Zhruba 800 traktorů v pondělí zaplnilo Prahu. S průběhem protestní akce jsou její organizátoři vcelku spokojeni. Odmítají však její dehonestaci v médiích!

V pondělí zaplnilo Prahu zhruba 800 traktorů. Staly se nejviditelnějším způsobem, jakým chtěli čeští zemědělci protestovat pro negativním tendencím programu Green Deal, jak ho přijala Evropská unie, a zároveň i proti zemědělské politice současné vlády. Sdělili to dnes organizátoři protestu zemědělců na tiskové konferenci v Praze, když hodnotili jeho průběh a význam pro sdělení současné vládě, ale i naší veřejnosti, že zemědělská politika EU, a také i České republiky, není správně nastavena!

Lítost nad zemědělci. Stal se z nich politický podvozek, Kubáček tvrdě kritizoval Vondru

Mnozí si ze zemědělců udělali politický podvozek, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS politolog Jan Kubáček. S komentátorem MF DNES Miroslavem Koreckým se shodl, že protesty byly slabým čajem oproti těm, které se konaly v zahraničí.

Odstoupit od Green Dealu! To byl hlavní důvod pondělní demonstrace zemědělců v Praze. Na Malostranském náměstí zazněl i požadavek na změnu politiky české vlády!

Demonstrující zemědělci, po předání dopisu ministru zemědělství Marku Výbornému s požadavky zemědělců na odstoupení České republiky od Green Dealu, které se uskutečnilo před budou ministerstva zemědělství na pražském Těšnově, se, v poledních hodinách, vydali směrem na Malou stranu. Část z nich zamířila k Úřadu vlády ČR na nábřeží Edvarda Beneše s tím, že protestující zemědělci tam předali dopis, obdobného znění, jako byl dopis ministru zemědělství.