Členství v OSPZV-ASO ČR

  • Sdružujeme 35 000 členů.
  • Členství v odborovém svazu není podmíněno prací v zemědělství či zpracovatelském průmyslu.
  • Našimi členy jsou zaměstnanci z různých pracovních odvětví.
  • Naším cílem je obhajoba lidí, pro něž je práce hlavním zdrojem obživy.

Programové zaměření OSPZV-ASO ČR

  • Upevnění postavení českých zemědělců a zajištění jejich ekonomické stability v rámci zemědělského trhu Evropské unie.
  • Nepřipustit oklešťování zákoníku práce, které připravuje současná vláda a zamezit přijetí zákona o stávce a výluce.
  • Zvýšení minimální mzdy.

Ministerstvo práce a sociálních věcí navrhuje růst minimální mzdy o 1 350 Kč a platů o 5,2 %

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR navrhuje pro příští rok růst minimální mzdy zhruba o deset procent, tedy o 1 350 korun na 14 700 korun. Po dnešním jednání s odbory to na tiskovém brífinku oznámila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Současně uvedla, že platy ve veřejné správě by, podle představ ČSSD, měly zvednout o 5,2 procenta.

Ze špinavých uhelných regionů větrné farmy či rekultivační jezera. Potřeba je i lepší propagace

Aby se uhelné regiony mohly po konci těžby špinavého fosilního paliva zapojit do moderní ekonomiky, musí na svém rozvoji pořádně zapracovat. V zatraktivnění území pro firmy, místní obyvatele i turisty pomáhají inovační projekty, využití bývalých lomů pro obnovitelné zdroje energie či zážitkové vyžití. Severočeské a východoněmecké regiony se ale v tomto pokroku liší.

První pomoc a kdo školí zásady první pomoci na pracovišti

Při kontrolách na pracovišti se naše odborová inspekce bezpečnosti práce Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy často setkává s tím, že zaměstnanci nejsou proškoleni ze zásad poskytování první pomoci na pracovišti. Pro nás, jako zástupce zaměstnanců, je tato skutečnost nepřijatelná. Znalost poskytnutí první pomoci považujeme za zásadní, protože ze zkušenosti víme, že tato znalost rozhoduje  o životě nebo smrti.

Ustaven „Krizový štáb proti kolapsu zdravotnictví“. Do nemocnic žádá pro příští rok 45 mld. Kč místo 19 mld.

Do zdravotnictví, konkrétně do nemocnic, následnou a domácí péči, by podle odborů a dalších organizací, které jsou sdruženy v tzv. krizovém štábu proti kolapsu zdravotnictví, by mělo v příštím roce přijít 45 miliard korun místo navrhovaných 19 miliard korun. Krizový štáb to dnes oznámil na mimořádně svolané tiskové konferenci, kterou uspořádal před budovou Ministerstva zdravotnictví ČR na Palackého náměstí v Praze