Změny ve Strategickém plánu SZP povedou ke snížení objemu produkce potravin a tím k jejich zdražení!

Rozhovor s předsedou Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR Bohumírem Dufkem

Kolektivní smlouvy vyššího stupně na rok 2022 v zemědělství

Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR dne 24. ledna 2022 a podepsal Kolektivní smlouvu vyššího stupně na rok 2022 se Zemědělským svazem ČR a Českomoravským svazem zemědělských podnikatelů. Plné znění KSVS naleznete v příloze.

Agrární komora ČR: Zbrklé změny agrární politiky zaplatí všichni!

Konec českého ovoce, zeleniny, brambor nebo chmele a méně českého masa a uzenin, za které si zákazníci patrně masivně připlatí. S útlumem zemědělské produkce hrozí soudní spory kvůli zmařeným investicím a ušlým ziskům českých chovatelů a pěstitelů, které stát bude muset zaplatit penězi daňových poplatníků. Česká krajina ztratí svou pestrost. K tomu povedou rychlé a nepromyšlené změny Strategického plánu Společné zemědělské politik, které oznámila současná vláda premiéra Petra Fialy. Tyto myšlenky zazněly včera, ve středu, na společné tiskové konferenci Agrární komory ČR a Zemědělského svazu ČR.

Zemědělci na protest proti změnám v nastavení zemědělských dotací, jak je chce odsouhlasit současná vláda ČR, vyjedou dnes na silnice po celé České republice!

Agrární komora ČR a Zemědělský svaz ČR, které reprezentují rozhodující část produkčních zemědělců v České republice, uspořádaly včera společnou tiskovou konferenci. Na ní obě organizace vyjádřily zásadní nesouhlas se změnami v dotační politice pro zemědělce v rámci přijetí a odsouhlasení Strategického plánu Společné zemědělské politiky, jak ji chce změnit současná vláda premiéra Petra Fialy, a to oproti původním dohodám českých zemědělců s předchozí vládou expremiéra Andreje Babiše.

Premiér Petr Fiala jednal s předsedou ASO Bohumírem Dufkem o několika, pro Českou republiku, důležitých tématech!

Ve středu 19. ledna 2022 se uskutečnilo v Praze jednání mezi předsedou vlády ČR Petrem Fialou a předsedou Asociace samostatných odborů (ASO) Bohumírem Dufkem, při němž jednali o několika, pro Českou republiku, důležitých tématech. Jak nás dnes předseda ASO informoval, s premiérem jednali o celkem o třech okruzích témat, které jsou vysoce aktuální a je nutné je v nejbližší době vyřešit.

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula poprvé v Bruselu: Chovatelé prasat jsou v kritické situaci, potřebují mimořádnou finanční podporu

O změnách ve Strategickém plánu Společné zemědělské politiky (SZP) a kritické situaci v sektoru prasat jednal v pondělí 17. ledna 2022 ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) s eurokomisařem pro zemědělství Januszem Wojciechowským. Podle tiskové zprávy Ministerstva zemědělství ČR pomoc chovatelům prasat byla i jedním z témat Rady pro zemědělství a rybářství, které se ministr účastnil poprvé krátce nástupu do funkce.