Členství v OSPZV-ASO ČR

  • Sdružujeme 35 000 členů.
  • Členství v odborovém svazu není podmíněno prací v zemědělství či zpracovatelském průmyslu.
  • Našimi členy jsou zaměstnanci z různých pracovních odvětví.
  • Naším cílem je obhajoba lidí, pro něž je práce hlavním zdrojem obživy.

Programové zaměření OSPZV-ASO ČR

  • Upevnění postavení českých zemědělců a zajištění jejich ekonomické stability v rámci zemědělského trhu Evropské unie.
  • Nepřipustit oklešťování zákoníku práce, které připravuje současná vláda a zamezit přijetí zákona o stávce a výluce.
  • Zvýšení minimální mzdy.

Kdo má nárok na předčasný důchod

Odejít do důchodu ještě několik let předtím, než dosáhnete důchodového věku, možné je. Musíte ale splnit zákonem dané podmínky. Zároveň počítejte s tím, že tzv. předčasný starobní důchod vám bude výrazně krácen.

Mimořádné kontroly hovězího z Polska platí dál. Varšava musí nejprve Prahu přesvědčit o zlepšení

Česká republika neustoupí od mimořádných kontrol polského hovězího masa nejméně do jednání obou stran se zástupcem Evropské komise, které se uskuteční 18. března v Bruselu. Podle zpravodajství České televize o tom informoval ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) po středečním jednání s eurokomisařem pro zdraví a bezpečnost potravin Vytenisem Andriukaitisem. Evropská komise přitom na Prahu už minulý týden naléhala, aby kontroly zrušila. Česká strana to odmítla.

Nový Eurobarometr – Pokud jde o stav domácí ekonomiky, jsou Češii jedni z nejspokojenějąích národů. Média podezírají z politických a komerčních tlaků, mírně klesla i jejich důvěra v sociální média.

Zastoupení Evropské komise v ČR dne 5.3.2019 zveřejnilo národní zprávu k nejnovějšímu standardnímu Eurobarometru – průzkumu veřejného mínění mapujícímu aktuální postoje Čechů v otázkách evropské integrace. Letošní průzkum s pořadovým číslem 90 se kromě postojů vůči EU zaměřil na vnímání médií a důvěru vůči nim. Probíhal od 8. do 22. listopadu 2018 a zúčastnilo se ho 1 001 osob.