Zemědělský svaz ČR podporuje přijetí novely zákona o potravinách a tabákových výrobcích!

Zemědělský svaz ČR, jak uvedl v dnešní tiskové zprávě, dlouhodobě podporuje zvýšení soběstačnosti při výrobě potravin. V záplavě demagogických výtek ke schválenému stanovení kvót tuzemských potravin v obchodní síti zapadla informace o podpoře nákupu lokálních produktů v rámci veřejných zakázek. Návrh na toto zvýhodnění místních dodavatelů potravinářských surovin Zemědělský svaz ČR předložil již před dvěma roky. Nešlo přitom jen o legislativní návrhy, ale také o praktickou propagaci například na základních školách, kde řadu let vysvětlujeme výhody odběru surovin od místních dodavatelů.

Odbornice na zemědělství sdělila řadu zajímavých údajů k problematice klecových chovů nosnic

Členka Evropského hospodářského a sociálního výboru, což je poradní orgán Evropské komise, a zároveň i výkonná ředitelka pro Společnou zemědělskou politiku EU a vnitropodnikový audit akciové společnosti Rabbit Trhový Štěpánov Jarmila Dubravská před několika dny odpovídala na otázky redakce Parlamentních listů. Rozhovor se týkal nedávno přijatého zákazu klecových chovů v České republice, což na podzim loňského roku přijala Poslanecká sněmovna, a to i proti oficiálnímu stanovisku Ministerstva zemědělství ČR a názoru českých zemědělců, kteří jsou sdruženi v naší největší nevládní agrární organizaci – v Agrární komoře ČR, která produkuje a dodává na trh přes 80 % zemědělských produktů a potravin.

Půjčky na bydlení opět zlevnily a Češi vytvořili hypoteční rekord

Objem poskytnutých hypotečních úvěrů loni překročil 250 miliard korun, což je nejvyšší hodnota v historii České republiky. Po celý loňský rok se průměrná úroková sazba držela pod úrovní roku 2019. V prosinci navíc přišlo její další snížení na 1,96 procenta, vyplývá z čerstvých údajů Fincentrum Hypoindexu. Hypoteční úvěry, jak uvádí zpráva televize CNN Prima NEWS, by ale letos měly zdražovat.

Vydělávají desítky miliard dolarů. Kam plynou zisky největších farmaceutických firem

Mezi deseti největšími farmaceutickými společnostmi světa je hned pět amerických. Zbývající sídlí ve Švýcarsku, Francii a Velké Británii. Ačkoli každý rok vydělávají desítky miliard dolarů ročně a jejich tržby mnohdy převyšují roční výkon středně velké ekonomiky, málokdo ví, kam tyto peníze plynou. Televize CNN Prima NEWS zveřejnila zprávu, která se snaží informovat o tom, komu tedy patří společnosti, které stojí za lukrativním byznysem s naším zdravím?