Čeští pekaři oslavili Světový den chleba. Extrémně rostoucí vstupní náklady nutí pekaře promítnout je do cen chleba a pečiva

Světový den chleba je, podle Svazu pekařů a cukrářů v ČR,  každoročně připomínán 16. října jako svátek základní lidské potraviny a oslava pekařské profese. Přestože kvalita českého chleba a bohatý sortiment na trhu jsou jedny z nejlepších v Evropě, vyhlížejí čeští pekaři do budoucna s obavami. Náklady na výrobu chleba letos skokově rostou a pekaři budou muset upravit ceny svých produktů, aby zajistili jejich výrobu a vysokou kvalitu pro spotřebitele.

Zemědělský svaz ČR: Kvůli evropským strategiím zdraží potraviny v EU až o 60 procent!

Evropské ekologické cíle obsažené ve strategii „Od zemědělce ke spotřebiteli“ (Farm to Fork strategy) sníží zemědělskou produkci v EU o pětinu. U některých plodin to bude až o 30 procent, hovězí maso zdraží o 60 procent. Na základě zahraničních studií, které rozebíraly dopady strategie Farm to Fork, to na čtvrteční tiskové konferenci Zemědělského svazu ČR oznámil jeho předseda Martin Pýcha.

Nákupní ceny mléka rostou i v ČR

Potravinářská komora ČR dnes vydala stanovisko, ve kterém reaguje na vyjádření Zemědělského svazu ČR, které se týká otázek zvyšování výkupních cen mléka v Německu a v České republice, dále problému vyšších obsahových složek v mléce v Německu a další související témat jako je například výrobní a prodejní cena másla.

Varování Hospodářské komory ČR a Agrární komory ČR!

Hospodářská komora ČR a Agrární komora ČR, na základě podnětů od svých členů a zároveň i signálů z trhu s plynem, upozorňují na extrémní riziko, že od začátku příštího týdne začnou být odpojováni od dodávek plynu firemní zákazníci Bohemia Energy se spotřebou vyšší než 630 MWh ročně.

Svícení a topení jako luxus? Předseda ČMKOS Josef Středula varuje před tím, co může nastat. Musíme jednat!

Nebezpečí další krize hrozí České republice, říká předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. Podle něho jsou důvodem k těmto obavám například stoupající ceny energií a nová strategie EU „New Green Deal“ bez dopadových studií. Proto také vládě ČR proto doporučuje moudrý přístup a širokou diskusi. V opačném případě varuje před energetickou chudobou.

Výkupní cena českých jablek je značně podhodnocena, říkají zástupci družstva Bohemia Apple na Kolínsku

Seznámení s ekonomickými podmínkami pěstování jablek u nás, zároveň i s možnostmi jejich distribuce do tuzemské prodejní sítě – to byly hlavní cíle akce, kterou v úterý 12. října 2021 uspořádala Potravinářská komora ČR. Skupina zemědělských redaktorů tam měla možnost navštívit sady a vlastní výrobní provoz družstva Bohemia Apple se sídlem v Tuchorazi u Českého Brodu na Kolínsku, které patří k našim největším producentům jablek.