Změna v poskytování pracovněprávního poradenství od 1. 1. 2016

Státní úřad inspekce práce informuje veřejnost, že s účinností od 1. 1. 2016 je poskytováno ze strany orgánů inspekce práce základní pracovněprávní poradenství na následujících pracovištích oblastních inspektorátů práce.

Členství v OSPZV-ASO ČR

  • Sdružujeme 35 000 členů.
  • Členství v odborovém svazu není podmíněno prací v zemědělství či zpracovatelském průmyslu.
  • Našimi členy jsou zaměstnanci z různých pracovních odvětví.
  • Naším cílem je obhajoba lidí, pro něž je práce hlavním zdrojem obživy.

Programové zaměření OSPZV-ASO ČR

  • Upevnění postavení českých zemědělců a zajištění jejich ekonomické stability v rámci zemědělského trhu Evropské unie.
  • Nepřipustit oklešťování zákoníku práce, které připravuje současná vláda a zamezit přijetí zákona o stávce a výluce.
  • Zvýšení minimální mzdy.

Aktuální přehled zaměstnanosti a sociální situace v Evropě potvrzuje pozitivní vývoj, výzvou je zejména digitalizace a automatizace

Komise dnes zveřejnila svůj každoroční přehled vývoje zaměstnanosti a sociální situace v Evropě za rok 2018. Letošní vydání potvrzuje, že pozitivní trendy na trhu práce pokračují a sociální situace se dále zlepšuje. Zaměstnanost v EU nikdy nebyla tak vysoká: práci má téměř 238 milionů lidí. Oproti roku 2016 se počet zaměstnaných osob v roce 2017 zvýšil o více než tři a půl milionu.

Vláda ČR získala důvěru Poslanecké sněmovny - stanovisko Asociace samostatných odborů k jejímu Programovému prohlášení

„Myslím si, že získání důvěry nové vlády ČR v Poslanecké sněmovně PČR ukončilo dlouhé období ne zrovna stabilní situace, které nás provázelo od říjnových voleb do Poslanecké sněmovny díky politice pravicových stran, které v podstatě nechtěly přijmout jako realitu to, že vítězné hnutí ANO bude sestavovat vládu ČR v čele se svým předsedou Andrejem Babišem.

Nezaměstnanost v červnu byla minimální

K 30. 6. 2018 evidoval Úřad práce ČR celkem 223 786 uchazečů o zaměstnání. To je o 5 846 méně než v květnu a o 73 653 osob méně než před rokem. Zároveň jde o nejnižší hodnotu od července 1997, kdy bylo bez práce 222 374 lidí.