Změny ve Strategickém plánu SZP povedou ke snížení objemu produkce potravin a tím k jejich zdražení!

Rozhovor s předsedou Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR Bohumírem Dufkem

Kolektivní smlouvy vyššího stupně na rok 2022 v zemědělství

Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR dne 24. ledna 2022 a podepsal Kolektivní smlouvu vyššího stupně na rok 2022 se Zemědělským svazem ČR a Českomoravským svazem zemědělských podnikatelů. Plné znění KSVS naleznete v příloze.

Zemědělství je v problémech a dosavadní pomoc státu nestačí. Vedení Agrární komory ČR podpoří protestní akce 22. května

České zemědělství si prochází krizí, kterou ještě prohloubily následky silné mrazové vlny v průběhu letošního jara. Přesto ministr zemědělství Marek Výborný neodpověděl do konce dubna na návrhy Agrární komory České republiky a dalších zemědělských nevládních organizací, které by sektoru pomohly, a problémy bagatelizuje.

Podpora zemědělců není efektivní

Zavedení redistributivní platby, která měla podpořit malé zemědělské podniky na úkor velkých, se zvrtlo. Konstatuje to vedení Agrární komory ČR v článku, který zveřejnilo v dubnovém čísle svého časopisu AGRObase.

Do osmi let zanikne 300 tisíc pracovních míst, řekl ministr Jurečka

Digitalizace v příštích sedmi až osmi letech, podle ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL), zamává s pracovním trhem. Ministr Jurečka, podle zpravodajství serveru Novinky.cz, při své návštěvě Karlovarského kraje prohlásil, že očekává, že, kvůli postupující digitalizaci, u nás zanikne 300 tisíc pracovních míst a u dalšího milionu pracovních pozic bude muset být změněna náplň práce.