Členství v OSPZV-ASO ČR

  • Sdružujeme 35 000 členů.
  • Členství v odborovém svazu není podmíněno prací v zemědělství či zpracovatelském průmyslu.
  • Našimi členy jsou zaměstnanci z různých pracovních odvětví.
  • Naším cílem je obhajoba lidí, pro něž je práce hlavním zdrojem obživy.

Programové zaměření OSPZV-ASO ČR

  • Upevnění postavení českých zemědělců a zajištění jejich ekonomické stability v rámci zemědělského trhu Evropské unie.
  • Nepřipustit oklešťování zákoníku práce, které připravuje současná vláda a zamezit přijetí zákona o stávce a výluce.
  • Zvýšení minimální mzdy.

Zdravotnické odbory varují před rušením malých nemocnic!

Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR s podporou Lékařského odborového klubu – Svazu českých lékařů ve čtvrtek varoval před rušením malých nemocnic. Znamenalo by to omezení dostupnosti péče, hrozí i odchod zdravotnického personálu mimo systém, řekla předsedkyně svazu Dagmar Žitníková. Vyzvala k přidání peněz do zdravotnictví na úroveň alespoň devět procent hrubého domácího produktu z nynějších sedmi procent.

Mladí jdou za prací do zahraničí. Šetří na stáří či bydlení, říká průzkum

Téměř polovina mladých lidí se stěhuje do zahraničí kvůli kariérnímu růstu. Nejlépe oceňovanou zemí světa je podle globálního průzkumu společnosti HSBC Expat Explorer pro rok 2019 Švýcarsko, za ním Singapur a Kanada. Zájemce o práci láká vyšší mzda a možnost naučit se novým dovednostem. iDNES.cz

Letní hospodářská prognóza 2019 – vyhlídky na růst kalí vnější faktory

Rok 2019 bude pro evropskou ekonomiku již sedmým rokem růstu v řadě. Rozvíjet by se měly ekonomiky všech členských států. Růst v eurozóně byl v prvním čtvrtletí roku silnější, než se očekávalo, vzhledem k řadě dočasných faktorů, jako bylo mírné zimní období a oživení prodeje automobilů. Přispěla k němu také opatření fiskální politiky, která v několika členských státech zvýšila disponibilní příjem domácností. Krátkodobý výhled pro evropské hospodářství však kalí vnější faktory, mezi něž patří i celosvětové napětí v obchodních vztazích a značná politická nejistota. Tyto faktory mají i nadále vliv na důvěru ve výrobní sektor, jenž je na vývoji mezinárodního obchodu nejvíce závislý, a předpokládá se, že oslabí výhled růstu do konce roku.

Český stát by se měl řádně postarat o naše starší a často i nemocné občany, kteří využívají sociálních služeb!

O tom, že situace v sociálních službách v České republice je velmi složitá, se v naší společnosti ví již řadu let. Každý rok se Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR (OSZSP ČR) snaží na tuto situaci vládu, ministerstvo zdravotnictví a další státní orgány a instituce upozornit a požaduje dostatečné navýšení objemu peněz na financování sociálních služeb, které jsou určeny pro naše starší a většinou i nemocné spoluobčany.

Přestupky i trestné body. Portál občana konečně funguje

Bylo na čase! Úřady konečně zpřístupnily občanům všechny důležité informace online. Potřebujete-li zjistit, jaké je vaše bodové konto, kolik přestupků jste nasbírali nebo chcete-li znát podrobnosti o zákazech řízení či profesní způsobilosti, stačí k tomu navštívit Portál občana.