Změna v poskytování pracovněprávního poradenství od 1. 1. 2016

Státní úřad inspekce práce informuje veřejnost, že s účinností od 1. 1. 2016 je poskytováno ze strany orgánů inspekce práce základní pracovněprávní poradenství na následujících pracovištích oblastních inspektorátů práce.

Členství v OSPZV-ASO ČR

  • Sdružujeme 35 000 členů.
  • Členství v odborovém svazu není podmíněno prací v zemědělství či zpracovatelském průmyslu.
  • Našimi členy jsou zaměstnanci z různých pracovních odvětví.
  • Naším cílem je obhajoba lidí, pro něž je práce hlavním zdrojem obživy.

Programové zaměření OSPZV-ASO ČR

  • Upevnění postavení českých zemědělců a zajištění jejich ekonomické stability v rámci zemědělského trhu Evropské unie.
  • Nepřipustit oklešťování zákoníku práce, které připravuje současná vláda a zamezit přijetí zákona o stávce a výluce.
  • Zvýšení minimální mzdy.

ANDREJ BABIŠ: Z PLÁNOVANÉHO RŮSTU PLATŮ UČITELŮ O 15 % V ROCE 2020 BY MĚLA POLOVINA DO TARIFŮ!

Předseda vlády ČR a předseda hnutí ANO Andrej Babiš v pořadu Partie, který vysílá TV Prima v neděli před polednem, prohlásil, že polovina částky z plánovaného 15procentního navýšená platů učitelů v roce 2020 by měla jít do tarifů a druhá polovina na odměny. Odůvodnil to tím, že tímto způsobem se dají vyšší kompetence ředitelům jednotlivých škol.

Konference Bezpečně spolu

Společnost Arrano Group s.r.o. ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí pořádá Konferenci Bezpečně spolu na téma: Koordinátor BOZP a jeho vztah k účastníkům výstavby a praxe s kvalitou zpracování technologických postupů včetně rizik a opatření, která se koná 29. - 30. ledna 2019 v hotelu Maximus Resort v Brně.

Dohoda o mzdách v ČEZ a.s. stále není, firma dala finální návrh

Odbory společnosti ČEZ a.s., do které patří například zaměstnanci jaderných elektráren, se ani dnes s vedením firmy nedohodly na růstu mezd pro letošní rok. Vedení ČEZ předložilo odborům finální návrh, a to růst mezd o šest procent pro většinu zaměstnanců, který už neplánuje měnit. Pokud ho zástupci zaměstnanců nepřijmou, bude platit současné znění kolektivní smlouvy platné do roku 2022. ČTK to po dnešním setkání řekl zástupce odborů působících v ČEZ a.s. Jan Hrb.