Členství v OSPZV-ASO ČR

  • Sdružujeme 35 000 členů.
  • Členství v odborovém svazu není podmíněno prací v zemědělství či zpracovatelském průmyslu.
  • Našimi členy jsou zaměstnanci z různých pracovních odvětví.
  • Naším cílem je obhajoba lidí, pro něž je práce hlavním zdrojem obživy.

Programové zaměření OSPZV-ASO ČR

  • Upevnění postavení českých zemědělců a zajištění jejich ekonomické stability v rámci zemědělského trhu Evropské unie.
  • Nepřipustit oklešťování zákoníku práce, které připravuje současná vláda a zamezit přijetí zákona o stávce a výluce.
  • Zvýšení minimální mzdy.

Dnes je světový DEN MLÉKA

Mezinárodní den mléka připadá na čtvrté květnové úterý. Historie tohoto svátu se datuje už od roku 1957, kdy se ve švýcarském Interlakenu konala konference významných světových lékařů. Ti se sešli, aby mj. prodiskutovali význam mléka a jeho nezastupitelnou roli ve výživě.

Vláda schválila návrh na odpuštění odvodů menším firmám

Firmám do 50 zaměstnanců by stát mohl odpustit sociální odvody za červen až srpen. Zaměstnavatel by ale nesměl propustit víc než desetinu pracovníků a ve srovnání s březnem by nemohl snížit mzdy. Návrh zákona schválila dnes vláda. Na tiskové konferenci po jednání vlády ČR to řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Předlohu musí ještě projednat Poslanecká sněmovna a Senát a také podepsat prezident.

Tripartita se neshodla na odpuštění sociálních odvodů firmám

Rada Hospodářské a sociální dohody ČR neboli tripartita se dnes nedokázala dohodnout na podobě odpuštění sociálních odvodů firmám. Podle návrhu ministerstva práce a sociální ch věcí by se tříměsíční prominutí pojistného mělo týkat malých podniků, podle zaměstnavatelů všech ohrožených firem. Odbory jsou naopak proti tomu, aby důchodovému systému vypadly příjmy. Po jednání tripartity to dnes - v přímém přenosu České televize - na tiskové konferenci prohlásil vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). Zároveň to charakterizoval tak, že v této záležitosti není absolutní shoda mezi členy vlády, ani mezi zaměstnavateli a odbory. Podle něho bude chystaný zákon s odpuštěním odvodů projednávat vláda.