Obnovit pomník pro Ernesta Denise

V části naší veřejnosti se začínají oživovat vzpomínky na Rakousko-uherskou monarchii. Prý to vlastně nebylo tak špatné, když jsme byli její součástí. Vidíme přitom jenom to hezké pozlátko – vojenské uniformy, stařičkého senilního mocnáře a vídeňské valčíky.

Čeští bramboráři prodávají výrazně pod cenou, řada z nich na kompenzace nedosáhne

V českých skladech aktuálně leží na tisíce tun brambor. Pěstitelé jich mají ohromný přebytek, protože kvůli vládním opatřením restaurace či školní jídelny nefungují v běžném provozu. Brambory tak musí prodávat výrazně pod cenou, lidé je mohou sehnat i za tři koruny za kilogram. Podle zpravodajství CNN Prima NEWS předseda Českého bramborářského svazu Josef Králíček CNN prohlásil, že řada pěstitelů navíc ani nedosáhne na vládní kompenzace.

Automobilky Jaguar Land Rover a Volkswagen na Slovensku vytvoří 1000 nových pracovních míst

Slovenské závody dvou automobilek vytvoří v blízké době zhruba 1000 nových pracovních míst. Podle zpravodajství Českého rozhlasu to ve čtvrtek oznámily továrny britské automobilky Jaguar Land Rover (JLR) a německého Volkswagenu. Nové zaměstnance přijmou v době, kdy nezaměstnanost v zemi vystoupila i kvůli dopadům šíření koronaviru na nejvyšší úroveň za poslední téměř čtyři roky.

Vláda letos chystá obří schodek, a příští rok zase

Veřejné finance letos skončí podle odhadů ministerstva financí ve schodku 8,8 procenta HDP. Příští rok by měl schodek klesnout na 5,9 procenta. Zároveň ministerstvo chystá úsporná opatření u příjmů i výdajů tak, aby v letech 2023 a 2024 byl schodek veřejných financí i zadlužení nižší, než by hrozilo bez plánovaných opatření.