Členství v OSPZV-ASO ČR

  • Sdružujeme 35 000 členů.
  • Členství v odborovém svazu není podmíněno prací v zemědělství či zpracovatelském průmyslu.
  • Našimi členy jsou zaměstnanci z různých pracovních odvětví.
  • Naším cílem je obhajoba lidí, pro něž je práce hlavním zdrojem obživy.

Programové zaměření OSPZV-ASO ČR

  • Upevnění postavení českých zemědělců a zajištění jejich ekonomické stability v rámci zemědělského trhu Evropské unie.
  • Nepřipustit oklešťování zákoníku práce, které připravuje současná vláda a zamezit přijetí zákona o stávce a výluce.
  • Zvýšení minimální mzdy.

Ministryně financí Alena Schillerová nechce odškodné za ušlý zisk pro firmy. Rozpočet by to nevydržel

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) odmítla právní výklad, podle kterého by firmy zasažené opatřeními vydanými podle krizového zákona měly nárok na odškodné za ušlý zisk. Podle některých právníků i opozice se tímto krokem chtěla vláda vyvléct z odpovědnosti za úhradu škod. Vláda po čtvrtečním jednání oznámila, že změnila právní základ pro vydávání restriktivních opatření proto, že podle zdravotnického zákona je možné je vydávat i po skončení nouzového stavu. Ten v Česku platí od 12. března na dobu třiceti dnů. Ministryně Alena Schillerová to ve čtvrtek uvedla na tiskové konferenci po mimořádném jednání vlády ČR v přímém přenosu České televize.

Ministerstvo práce radí zaměstnancům, jak si počínat v čase koronaviru

Jaké mají v současné době zaměstnanci možnosti a jak se bránit před tím, aby je zaměstnavatelé třeba vyhodili z práce nebo jim dali méně peněz, než musí. Právě o tom mluvila na čtvrteční tiskové konferenci ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).
Kromě ministryně práce Maláčové se čtvrteční konference zúčastnili i předseda odborů Josef Středula, předseda asociace samostatných odborů Bohumír Dufek a generální inspektor Státního úřadu inspekce práce Rudolf Hahn.
 
Videozáznam z tiskové konference: 

Prohlášení PV OSŽ Správy železnic k dočasným změnám v obsazování směn

Vážené kolegyně, vážení kolegové.

Nejprve nám dovolte, abychom vám poděkovali za práci, za vstřícnost, za empatii, kterou v této nelehké době odvádíte.

Bohužel riziko nákazy je vysoké a zaměstnavatel se snaží hledat všechny možnosti, jak minimalizovat další šíření koronaviru. Úkolem Správy železnic je i v této těžké době zabezpečit nepřetržitý provoz. Podle našich informací se konečně daří zajišťovat dodávky ochranných pomůcek a desinfekcí na jednotlivá pracoviště. Poděkování patří všem, kteří i ve svém volném času pracují na zajišťování potřebných pomůcek nejen pro naše zaměstnance, ale i pro další spoluobčany...

Žádost Asociace samostatných odborů vládě ČR

Asociace samostatných odborů žádá vládu ČR, aby v rámci solidarity poskytla Italii a Španělsku, dvěma nejvíce zkoušeným zemím s současné pandemií koronaviru, každé zemi po 20 sadách dýchacích přístrojů, tak aby jim pomohla v rámci boje s touto zákeřnou nemocí, která v této době sužuje lidstvo. Asociace samostatných odborů je přesvědčena, že si Česká republika v současné chvíli může dovolit toto solidární gesto.

Koronavirus ohrožuje Evropu. Jak EU bojuje s pandemií?

Pomalá a nedostatečně koordinovaná. Právě taková je podle české vlády odpověď Evropské unie na šířící se nákazu novým koronavirem. Je to skutečně tak? Server EURACTIV.cz připravil aktualizovaný přehled opatření, které EU v boji proti nebezpečnému onemocnění přijala.