Členství v OSPZV-ASO ČR

  • Sdružujeme 35 000 členů.
  • Členství v odborovém svazu není podmíněno prací v zemědělství či zpracovatelském průmyslu.
  • Našimi členy jsou zaměstnanci z různých pracovních odvětví.
  • Naším cílem je obhajoba lidí, pro něž je práce hlavním zdrojem obživy.

Programové zaměření OSPZV-ASO ČR

  • Upevnění postavení českých zemědělců a zajištění jejich ekonomické stability v rámci zemědělského trhu Evropské unie.
  • Nepřipustit oklešťování zákoníku práce, které připravuje současná vláda a zamezit přijetí zákona o stávce a výluce.
  • Zvýšení minimální mzdy.

Začalo vyjednávání o daňovém balíčku se Senátem. Premiér Andrej Babiš navrhl kompenzace pro obce a kraje

V rámci Senátu začalo ve středu hledání kompromisu, jak má vypadat daňový balíček chystaný pro příští rok. S předsedy některých klubů už jednal vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Podle něj Senát bude balíček schvalovat nejdříve 10. prosince. Premiér Andrej Babiš (ANO) a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) pak jednali se předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (ODS) a zástupci senátních klubů. Andrej Babiš navrhl Senátu zrušit vyšší slevu na poplatníka a nechat sazby 15 a 23 procent. Novinkou je, že zároveň navrhl poslat obcím a krajům 20 miliard za výpadek příjmů.

Bohumír Dufek předseda ASO hostem pořadu ČT1 Máte slovo s M. Jílkovou na téma Umělá zaměstnanost dne 26. 11. 2020 od 21.25 hod.

Bohumír Dufek předseda ASO hostem pořadu ČT1 Máte slovo s M. Jílkovou na téma Umělá zaměstnanost dne 26. 11. 2020 od 21.25 hod.

Témata diskuse: Má stát dotovat omezené a zavřené provozy? Udržuje tím umělou zaměstnanost a prodlužuje agonii? Mají se lidé z pohostinství, služeb rekvalifikovat? Přesunout se do fabrik? 

Mercosur je obrovská příležitost, byla by škoda ji nechat někomu jinému

Je tomu již více než rok, co EU dosáhla politické dohody s Mercosurem o uzavření obchodní dohody mezi oběma celky, která je součástí širší dohody o přidružení. Kromě obchodního aspektu tedy dohoda obsahuje také opatření týkající se ochrany životního prostředí, udržitelného rozvoje, ochrany lidských a pracovních práv či sociálních aspektů obchodu. Dohoda měla být původně předána ke schválení Radě a Evropskému parlamentu do konce tohoto roku, nicméně Evropská komise nedávno informovala o tom, že celý proces bude s největší pravděpodobností zpožděn a ratifikace v roce 2020 neproběhne. I když Komise uvedla, že zpoždění je způsobeno zdlouhavým právním očištěním textu a překladem, situace je složitější.

Petr Dufek: Nálada v ekonomice se dále zhoršuje

S nástupem druhé vlny a restrikcí se v české ekonomice začal opět šířit pesimismus. V úterý 24. listopadu zveřejněné výsledky průzkumu Českého statistického úřadu ukazují, že v posledním měsíci poklesla důvěra ve všech sledovaných odvětvích a negativní náladě propadli i spotřebitelé. Ti vůbec za poslední dva měsíce vykazují vysokou známku pesimismu, která pramení především z obav z nezaměstnanosti a s ní spojené hrozby zhoršení jejich finanční situace. Spotřebitelé jsou negativně naladěni skoro tak jako na jaře, kdy začínala první vlna pandemie. Uvedl to dnes na serveru PATRIA.cz, který poskytuje investiční a ekonomické zpravodajství, analytik ČSOB Petr Dufek.

Důvěra v ekonomiku opět klesla, nejvíce u podnikatelů ve službách

Důvěra v českou ekonomiku klesla v listopadu ve srovnání s říjnem o 4,4 bodu na 82 bodů. Níže byla naposledy v červnu. Snížila se důvěra podnikatelů i spotřebitelů. Nejvýraznější pokles zaznamenali statistici u podnikatelů ve vybraných službách a obchodě, kterých se přímo dotkla protiepidemická opatření. Podle zpravodajství České televize o tom dnes informoval Český statistický úřad (ČSÚ).