Členství v OSPZV-ASO ČR

  • Sdružujeme 35 000 členů.
  • Členství v odborovém svazu není podmíněno prací v zemědělství či zpracovatelském průmyslu.
  • Našimi členy jsou zaměstnanci z různých pracovních odvětví.
  • Naším cílem je obhajoba lidí, pro něž je práce hlavním zdrojem obživy.

Programové zaměření OSPZV-ASO ČR

  • Upevnění postavení českých zemědělců a zajištění jejich ekonomické stability v rámci zemědělského trhu Evropské unie.
  • Nepřipustit oklešťování zákoníku práce, které připravuje současná vláda a zamezit přijetí zákona o stávce a výluce.
  • Zvýšení minimální mzdy.

Zákaz klecových chovů pouze v rámci všech členských států EU

Agrární komora ČR a Českomoravská drůbežářská unie pečlivě vnímají stávající debatu k možnému zákazu klecových chovů. K celé této záležitosti však je třeba přistupovat rozumně, v širším kontextu a jednotně. Čeští chovatelé jsou připraveni přistoupit k uvažovaným omezením, pokud tuto záležitost budou stejným způsobem řešit i ostatní země v rámci EU. Od roku 2012 platí unijní nařízení, podle něhož musejí být v rámci daných technologií ustájení nosnice chovány v komfortnějších, tzv. obohacených klecích. Tomuto požadavku v daném termínu čeští chovatelé vyhověli a produkují tak konzumní vejce v souladu s evropskými požadavky. 

Penny Market přidá zaměstnancům, nástupní mzda se zvedne na 24 tisíc

Obchodní řetězec Penny přidá všem svým zaměstnancům minimálně tisícovku hrubého měsíčně. Společnost to oznámila v úterý. Nejméně zkušení zaměstnanci si tak nově přijdou na 24 tisíc hrubého měsíčně, nejzkušenější na bezmála 30 tisíc hrubého. Zvýšení podle řetězce odpovídá zhruba pěti procentům.
 

Škrty v dotacích do zemědělství? Bitva o rozpočet EU začíná!

O příštím víceletém rozpočtu Evropské unie by mohl rozhodnout mimořádný summit šéfů vlád členských zemí, který v Bruselu začíná ve čtvrtek. Předseda Evropské rady Charles Michel pro ně připravil návrh kompromisu. Český rozhlas ve svém zpravodajství uvedl, že jeho redaktoři měli možnost si jej prostudovat.