Změny ve Strategickém plánu SZP povedou ke snížení objemu produkce potravin a tím k jejich zdražení!

Rozhovor s předsedou Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR Bohumírem Dufkem

Kolektivní smlouvy vyššího stupně na rok 2022 v zemědělství

Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR dne 24. ledna 2022 a podepsal Kolektivní smlouvu vyššího stupně na rok 2022 se Zemědělským svazem ČR a Českomoravským svazem zemědělských podnikatelů. Plné znění KSVS naleznete v příloze.

Lidé dostávají do schránek nové ceníky energií. Ne vždy jim mohou rozumět, upozorňují odborníci

Dodavatelé energií v těchto dnech rozesílají zákazníkům nové ceníky. V těch už promítají vládou nařízené zastropování cen od nového roku. Na rozpis konkrétních záloh si ale někteří zákazníci budou muset ještě počkat. Všichni dodavatelé, které Česká televize oslovila, ale slibují, že to stihnou nejpozději do konce prosince. Změny se dotknou milionů klientů.

Předsednictvo ASO

V pondělí 21. listopadu se konalo zasedání Předsednictva asociace samostatných odborů, kterého se zúčastnil také prezidentský kandidát předseda ČMKOS Josef Středula. Na zasedání kromě aktuální situace byla projednána spolupráce obou odborových centrál v oblasti kolektivního vyjednávání, zákoníku práce, BOZP a odměňování zaměstnanců.

Velký obchodní řetězec v Česku začal prodávat kuře za 500 korun. Tak to už je moc, a bude ještě hůře!

Ceny potravin začínají být před Vánoci opět velkým tématem. Ačkoliv mnozí u nás slibovali, že zdražování nakonec pomine a ceny se možná i vrátí zpět k normálu, opak je pravdou, píše ve svém zpravodajství portál AAzdraví.cz, s tím, že „některé položky nákupních košíků zdražují doslova zběsilým tempem a nikdo už netuší, kde se zastaví“.