Členství v OSPZV-ASO ČR

  • Sdružujeme 35 000 členů.
  • Členství v odborovém svazu není podmíněno prací v zemědělství či zpracovatelském průmyslu.
  • Našimi členy jsou zaměstnanci z různých pracovních odvětví.
  • Naším cílem je obhajoba lidí, pro něž je práce hlavním zdrojem obživy.

Programové zaměření OSPZV-ASO ČR

  • Upevnění postavení českých zemědělců a zajištění jejich ekonomické stability v rámci zemědělského trhu Evropské unie.
  • Nepřipustit oklešťování zákoníku práce, které připravuje současná vláda a zamezit přijetí zákona o stávce a výluce.
  • Zvýšení minimální mzdy.

AGRÁRNÍ KOMORY ZEMÍ VISEGRÁDSKÉ ČTYŘKY JEDNALY V ŽATCI O SOUČASNÉ SITUACI NA ZEMĚDĚLSKO-POTRAVINÁŘSKÝCH TRZÍCH!

Současná situace na zemědělskopotravinářských trzích, dále shrnutí letošní sklizně, reforma Společné zemědělské politiky EU na léta 2021-2027, nekalé praktiky obchodních řetězců ve vazbě jak je uplatňována směrnice EU a škody způsobené volně žijící zvěří a predátory – to byly hlavní body programu 73. společného zasedání Agrární komory (AK) ČR, Slovenské poľnohospodárské a potravinárské komory (SPPK), Národní rady zemědělských komor v Polsku (KRIR) a Maďarské agrární komory (NAK), které se uskutečnilo ve dnech 10. až 11. září v Žatci v České republice.

Spor o reformu státních zástupců. Proti ministryni Marii Benešové stojí ČSSD, opozice, státní zastupitelství i aktivisté

Na české politické scéně se prohlubuje spor o podobu změn v systému státního zastupitelství. Jak uvedla ve svém úterním zpravodajství Česká televize, ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) navrhuje, aby špičky prokuratury v budoucnu vybírala komise složená ze dvou zástupců státu, dvou žalobců a jednoho soudce – a sklízí za to kritiku od koaliční ČSSD, opozičních parlamentních stran, nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, ale i protikorupční organizace Rekonstrukce státu.

Státní zaměstnanci by neměli mít vyšší mzdy než ti v soukromém sektoru, míní předseda Svazu průmyslu a dopravy ČR J. Hanák

Ministryně práce a sociálních věcí chce zvýšit platy o pět procent, ministryně financí o tři, odboráři požadují osm až patnáct procent navíc. Pokud vláda zaškrtí spotřebu, rozpočet se zhroutí jako domeček z karet, prohlásil v pondělí v Událostech, komentářích předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. Podle prezidenta Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslava Hanáka není správné, aby zaměstnanci veřejného sektoru měli vyšší platy než ti v podnikatelské sféře.