Změny ve Strategickém plánu SZP povedou ke snížení objemu produkce potravin a tím k jejich zdražení!

Rozhovor s předsedou Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR Bohumírem Dufkem

Kolektivní smlouvy vyššího stupně na rok 2022 v zemědělství

Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR dne 24. ledna 2022 a podepsal Kolektivní smlouvu vyššího stupně na rok 2022 se Zemědělským svazem ČR a Českomoravským svazem zemědělských podnikatelů. Plné znění KSVS naleznete v příloze.

Ukrajinské obilí chceme dostat skrze koridory do třetích zemí, říká ministr Marek Výborný. Řešíme to tady a teď, oponuje poslankyně Margita Balaštíková

Trojice středoevropských zemí, tj.  Polsko, Maďarsko a Slovensko, setrvává ve svém embargu na dovoz ukrajinského obilí. Kyjev na to reagoval stížností u Světové obchodní organizace (WTO). Podle ministra zemědělství Marka Výborného (KDU-ČSL), jak řekl v pátek v pořadu Události, komentáře České tlevize, je nutné zatlačit na export obilí, z Ruskem napadené země, skrze solidární koridory.

ČTK: Agrární komora ČR musí hájit i samotnou existenci zemědělství, řekl její prezident

Agrární komora ČR, která letos slaví 30. výročí od založení, musí obhajovat i samotnou existenci zemědělství a jeho místo v české ekonomice. Důležité je i vstupování do legislativního procesu, aby se udrželo konkurenceschopné prostředí pro české zemědělce, včetně vyjednávání o reformách Společné zemědělské politiky EU či pomoc firmám s orientací v dotačních podporách. V rozhovoru s ČTK to řekl prezident Agrární komory ČR Jan Doležal.

Reakce Agrární komory ČR na příspěvek premiéra Petra Fialy na Facebooku

Agrární komora ČR považuje za nezbytné reagovat na příspěvek premiéra Petra Fialy na sociální síti Facebook, který zveřejnil 18. 9. 2023. Reaguje na data Českého statistického úřadu o cenovém vývoji potravin a odkazuje na článek zpravodajského webu Seznam Zprávy na toto téma. Premiér interpretuje zmíněná data zavádějícím a nepřesným způsobem z následujících důvodů.