Změny ve Strategickém plánu SZP povedou ke snížení objemu produkce potravin a tím k jejich zdražení!

Rozhovor s předsedou Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR Bohumírem Dufkem

Kolektivní smlouvy vyššího stupně na rok 2022 v zemědělství

Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR dne 24. ledna 2022 a podepsal Kolektivní smlouvu vyššího stupně na rok 2022 se Zemědělským svazem ČR a Českomoravským svazem zemědělských podnikatelů. Plné znění KSVS naleznete v příloze.

Nekulova blamáž. Drahé potraviny přehodil na ČOI, ta je řešit nemůže. Zpražil ho i prezident SOCR Prouza

Česká obchodní inspekce (ČOI) na podněty spotřebitelů, kteří si u ní stěžují třeba na drahé papriky. Podle zpravodajství televize CNN Prima NEWS přitom k zasílání podnětů nabádal veřejnost ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL). Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR ho nyní kritizuje za to, že zbytečně zahlcuje kontrolní orgány místo toho, aby navrhoval snížení DPH u potravin, jak původně sám ministr Nekula před určitým časem připouštěl.

Profesor Fiala: Zvolí si Česká republika model neziskového zdravotnictví, jako v EU-15, nebo tržního, jako v USA?

Zhodnocení současné ekonomické situace České republiky a její další výhledy v kontextu politiky Zeleného údělu v rámci EU – to byl hlavní námět Mezinárodní ekonomické konference Asociace samostatných odborů, která se uskutečnila v pátek 3. března v Lichtenštejnském paláci na pražské Kampě, tedy v objektu Úřadu vlády ČR.

Roste počet zemědělců, kteří nic neprodukují, ale berou za to, díky politice současné české vlády, státní dotace!

V těchto dnech Parlamentní listy zveřejnili rozhovor se soukromým zemědělcem Jakubem Fukalem z Vysočiny, který v těchto dnech končí se soukromým hospodařením a bude pracovat pro větší zemědělský podnik. Důvodem, jak to řekl Parlamentním listům, je skutečnost, že se naplňuje smutná vize v českém zemědělství, a to že, díky přijetí Strategického plánu Společné zemědělské politiky (SP SZP) pro Českou republika na léta 2023 až 2027, která ekonomicky zvýhodňuje „malé“ zemědělce na úkor středních a velkých zemědělských firem, dochází u nás k tomu, že se zakládají nové „firmy“, které nevyprodukují vůbec nic, zato pobírají státní dotace.