Členství v OSPZV-ASO ČR

  • Sdružujeme 35 000 členů.
  • Členství v odborovém svazu není podmíněno prací v zemědělství či zpracovatelském průmyslu.
  • Našimi členy jsou zaměstnanci z různých pracovních odvětví.
  • Naším cílem je obhajoba lidí, pro něž je práce hlavním zdrojem obživy.

Programové zaměření OSPZV-ASO ČR

  • Upevnění postavení českých zemědělců a zajištění jejich ekonomické stability v rámci zemědělského trhu Evropské unie.
  • Nepřipustit oklešťování zákoníku práce, které připravuje současná vláda a zamezit přijetí zákona o stávce a výluce.
  • Zvýšení minimální mzdy.

Expertní tým prezidenta Miloše Zemana odmítl nejvyšší soudcovskou radu a kritizoval i pomalost soudců!

Poradní tým prezidenta ČR Miloše Zemana, za účasti ministra spravedlnosti Jana Kněžínka a bývalé ministryně spravedlnosti Marie Benešové, v neděli na jednání na zámku v Lánech odmítl myšlenku nejvyšší soudcovské rady. Podle zpravodajství Českého rozhlasu to na Twitteru uvedl mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Expertní tým podle něj rovněž kritizoval pomalost soudců a státních zástupců.

Richard Brabec: Srazit do roku 2050 emise na nulu v České republice nedokážeme

Cíle Evropské komise, aby EU k roku 2050 dosáhla nulových čistých emisí skleníkových plynů, nedosáhnou všechny evropské státy. Nebude mezi nimi ani Česká republika, které by však mohla podle ministra životního prostředí Richarda Brabce směřovat ke snížení emisí zhruba o 80 procent. Brabec by chtěl po vzoru Německa iniciovat založení takzvané uhelné komise. Ministr životního prostředí to řekl v nedělním pořadu Otázky Václava Moravce.

Stavebnictví vstoupilo do nového roku poklesem o 13 procent. V lednu oslabil i průmysl

Stavební produkce klesla v lednu meziročně o 13,2 procenta, jde o údaj očištěný o vliv počtu pracovních dnů. Podle statistiků stála za poklesem vysoká srovnávací základna z loňského roku. Leden 2018 byl v České republice mimořádně teplý a příznivé klimatické podmínky umožnily stavbařům provádět veškeré stavební práce bez omezení. Průmyslová produkce pak v lednu meziročně klesla o 1,1 %. Podle zpravodajství České televize to vyplývá z tiskových zpráv Českého statistického úřadu.

Nekalé obchodní praktiky mezi podniky budou omezeny na celounijní úrovni

Pozdní platby odběratele za produkty podléhající rychlé zkáze, zrušení objednávek na poslední chvíli nebo jednostranné změny smluv omezí směrnice, jejíž znění v úterý 12. března odhlasoval Evropský parlament. Jde o první směrnici, která reguluje nekalé obchodní praktiky mezi podniky v zemědělském a potravinovém řetězci v celé Evropské unii. Česká republika spolu s dalšími státy o vytvoření jednotných pravidel dlouhodobě usilovala.