Změny ve Strategickém plánu SZP povedou ke snížení objemu produkce potravin a tím k jejich zdražení!

Rozhovor s předsedou Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR Bohumírem Dufkem

Kolektivní smlouvy vyššího stupně na rok 2022 v zemědělství

Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR dne 24. ledna 2022 a podepsal Kolektivní smlouvu vyššího stupně na rok 2022 se Zemědělským svazem ČR a Českomoravským svazem zemědělských podnikatelů. Plné znění KSVS naleznete v příloze.

HN: Odboráři Toyoty vypověděli kolektivní smlouvu kvůli přetížení a tlaku

Kolín - Odboráři kolínské automobilky Toyota v pondělí vypověděli kolektivní smlouvu mezi zaměstnanci a vedením. Smlouva se týká mzdových a dalších pracovních podmínek. Důvodem odborářů je mimo jiné údajné přetížení a tlak, upozornil dnes server Hospodářských novin. Podle mluvčího Toyoty Tomáše Paroubka výpověď nemá praktický dopad na podmínky, které jsou v aktuální kolektivní smlouvě zakotvené. Hospodářske noviny

Změny v pachtu za zemědělskou půdu: Státní pozemkový úřad reaguje na vývoj trhu

Státní pozemkový úřad (SPÚ) po 10 letech přistupuje k navýšení pachtovného u zemědělských nemovitostí státu. Podle informace, zveřejněné na webových stránkách Agrární komory ČR, nově tak uzavírá pachtovní a nájemní smlouvy s aktualizovanou procentuální sazbou ve výši určené dle zemědělských výrobních oblastí, a to z průměrné úřední ceny pozemků v daném katastrálním území.