Členství v OSPZV-ASO ČR

  • Sdružujeme 35 000 členů.
  • Členství v odborovém svazu není podmíněno prací v zemědělství či zpracovatelském průmyslu.
  • Našimi členy jsou zaměstnanci z různých pracovních odvětví.
  • Naším cílem je obhajoba lidí, pro něž je práce hlavním zdrojem obživy.

Programové zaměření OSPZV-ASO ČR

  • Upevnění postavení českých zemědělců a zajištění jejich ekonomické stability v rámci zemědělského trhu Evropské unie.
  • Nepřipustit oklešťování zákoníku práce, které připravuje současná vláda a zamezit přijetí zákona o stávce a výluce.
  • Zvýšení minimální mzdy.

Konsorcium v Bruselu

V Bruselu se počátkem září uskutečnilo setkání zástupců Konsorcia nevládních organizací, potravinářských a zemědělských podniků k reformě Společné zemědělské politiky, kteří se setkali se zástupci unijních institucí a zúčastnili se veřejného jednání Výboru pro zemědělství a venkov Evropského parlamentu.

Rodičovská se zřejmě výrazně změní. Tak jako u mateřské by dávka mohla vycházet z výše příjmů

Rodičovská se v České republice se nejspíš do tří let promění. Nově by se například dávka mohla stanovit stejně jako nyní mateřská, tedy podle výše výdělku, lidé by na ni odváděli pojistné. Podle zpravodajství České televize to, po jednání sněmovního sociálního výboru, řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).

Ministr zemědělství: S právními experty jsme se shodli, že vodu nejlépe ochráníme samostatným ústavním zákonem

Ústavní ochranu vody nejlépe zajistí vytvoření samostatného ústavního zákona. Podle čtvrteční tiskové zprávy ministerstva zemědělství tento návrh dnes na ministerstvu prezentovali experti z Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Jednání se účastnili také další zástupci státní správy, reprezentanti parlamentních politických stran či představitelé vodohospodářských institucí.

Ministerstvo zemědělství přispělo v roce 2018 na vodní hospodářství částkou 2,45 miliardy korun

Sucho, které zasáhlo území České republiky v roce 2014, přetrvávalo až do roku 2018. Ten se stal se svou průměrnou roční teplotou vzduchu 9,6 °C nejteplejším rokem na našem území od roku 1961. Podle tiskové zprávy Ministerstva zemědělství ČR tuto skutečnost uvádí „Zpráva o stavu vodního hospodářství České republiky v roce 2018“ neboli takzvaná Modrá zpráva, kterou ministerstvo zemědělství společně s ministerstvem životního prostředí předložilo vládě ČR.