Členství v OSPZV-ASO ČR

  • Sdružujeme 35 000 členů.
  • Členství v odborovém svazu není podmíněno prací v zemědělství či zpracovatelském průmyslu.
  • Našimi členy jsou zaměstnanci z různých pracovních odvětví.
  • Naším cílem je obhajoba lidí, pro něž je práce hlavním zdrojem obživy.

Programové zaměření OSPZV-ASO ČR

  • Upevnění postavení českých zemědělců a zajištění jejich ekonomické stability v rámci zemědělského trhu Evropské unie.
  • Nepřipustit oklešťování zákoníku práce, které připravuje současná vláda a zamezit přijetí zákona o stávce a výluce.
  • Zvýšení minimální mzdy.

Prohlášení zemědělců k zabezpečení dodávek kvalitních potravin pro české obyvatele

Vážení občané,
My, zemědělci České republiky v této složité době, kdy relativně nízká soběstačnost ve výrobě potravin nás všechny znepokojuje, prohlašujeme naši připravenost v navýšení soběstačnosti ve výrobě základních, kvalitních a bezpečných zemědělských komodit jako je ZELENINA, OVOCE, BRAMBORY, VEPŘOVÉ MASO, DRŮBEŽÍ MASO, VAJÍČKA A OSTATNÍ KOMODITY, KDE V SOUČASNÉ DOBĚ NEDOSAHUJEME SOBĚSTAČNOST...

Nikdo by neměl podle vlády dostat výpověď z bytu, protože nemůže splácet v době epidemie nájem

Ústřední krizový štáb a vláda se shodly na prodloužení nouzového stavu o třicet dnů. Chtějí také, aby policisté mohli za porušení vládních opatření udílet pokuty na místě. Vláda také podpořila zákon, podle něhož nesmí nájemník dostat výpověď z bytu, pokud není schopen kvůli epidemii platit nájemné. Uvedla ve středu ve svém zpravodajství Česká televize.

Do testování na nový koronavirus se zapojily také státní veterinární ústavy

Tisková zpráva 1.4.2020 - Do boje proti pandemii virové COVID-19 se aktivně přidaly také státní veterinární ústavy (SVÚ). Laboratoř SVÚ Jihlava se již před týdnem plně zapojila do testování vzorků v Kraji Vysočina, kde do té doby chyběla laboratoř pro tento účel. Kapacity vytížených laboratoří v hlavním městě by mohl v brzké době posílit také SVÚ Praha. Olomoucký SVÚ pak zdarma zapůjčil genetické laboratoři Centra kardiovaskulární a transplantační chirurgie sofistikovaný přístroj, který genetická laboratoř využije k testování vzorků na nový koronavirus.

Koronavirus: aktuální praktické informace na jednom místě

Kalkulačka ošetřovného: na jak staré dítě ošetřovné dostanete a na jak dlouho. Odklad splátek hypoték a půjček: počká vám banka? Do kdy musím podat daňové přiznání a zaplatit daň z příjmů? Podpora podnikatelů. Vývoj na finančních trzích. Aktuální praktické informace související s koronavirem na jednom místě.
 

Vláda schválila odklad splácení úvěrů až o půl roku. ČNB zmírnila pravidla pro hypotéky

Vláda schválila ve středu odklad splácení úvěrů a hypoték sjednaných před 26. březnem až na půl roku. Kreditních karet a kontokorentů se to netýká. Lidé a firmy musí o odklad splátek požádat a prohlásit, že to je kvůli pandemii. Banky to zkoumat nebudou. Přerušeno bude splácení úroků i jistiny. Česká národní banka (ČNB) ve stejný den uvolnila limity tří úvěrových ukazatelů pro posuzování žádostí o nové hypotéky. Podle zpravodajství České televize guvernér ČNB Jiří Rusnok uvedl, že úvěrové standardy v současné situaci by totiž mohly být příliš přísné.

Koronavirus jasně ukazuje kam musí směrovat naše zemědělství a potravinářský průmysl

Není to tak dávno, co byly některými médií, zvláště ČT, dehonestován agrární stav. Často jsem poslouchal od spoluobčanů, kteří se s agrárním sektorem nikdy osobně nepotkali, co my zemědělci děláme špatně a jak se máme k přírodě chovat. Bylo mi velmi těžké poslouchat, kdy 90 % rádoby moudrých mluvilo hlouposti a uráželi nás, nás kteří jsme absolvovali vědy agronomické, zootechnické a další a pracujeme na polích, ve stájích a podařilo se nám dosáhnout výsledků, které se v úspěšných zemích EU hodnotí jako špičkové.