Členství v OSPZV-ASO ČR

  • Sdružujeme 35 000 členů.
  • Členství v odborovém svazu není podmíněno prací v zemědělství či zpracovatelském průmyslu.
  • Našimi členy jsou zaměstnanci z různých pracovních odvětví.
  • Naším cílem je obhajoba lidí, pro něž je práce hlavním zdrojem obživy.

Programové zaměření OSPZV-ASO ČR

  • Upevnění postavení českých zemědělců a zajištění jejich ekonomické stability v rámci zemědělského trhu Evropské unie.
  • Nepřipustit oklešťování zákoníku práce, které připravuje současná vláda a zamezit přijetí zákona o stávce a výluce.
  • Zvýšení minimální mzdy.

Návrh od ministryně práce Jany Maláčové nepřináší systémové řešení udržitelnosti, míní Národní rozpočtová rada. Vidí ale i pozitiva.

Návrh důchodové reformy, který v lednu představila ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD), dál zvyšuje výdaje státu a prohlubuje tedy budoucí finanční neudržitelnost penzí. Pokud by se systém měl podle představeného návrhu měnit, pak zároveň musí dojít k reformě i na příjmové straně. Stát by musel najít nové zdroje peněz, z nichž by důchody platil. Tak návrh hodnotí Národní rozpočtová rada. Uvádí to server Peníze.cz

 

2020: Reforma společné zemědělské politiky odložena na neurčito

Nad objemem agrárních dotací, způsobem jejich rozdělování i celkovou podobou reformované společné zemědělské politiky stále visí otazník. Jednání nad dílčími složkami probíhala po celý loňský rok a budou pokračovat i letos. Podaří se v tomto roce dosáhnout finální dohody? Komise doufá, že ano, členské státy jsou však opačného názoru. Ve své hodnotící zprávě za rok 2019 a výhledech pro rok 2020 to na svých webových stránkách uvádí server EURACTIV.cz.

Vicepremiér Karel Havlíček se dopravy ujme v pátek. Preniér Andrej Babiš si dovede představit fúzi více ministerstev

Jmenování Karla Havlíčka (za ANO) ministrem dopravy se uskuteční v pátek po návratu premiéra Andreje Babiše (ANO) z cesty do Izraele. Vicepremiér Karel Havlíček je nyní ministrem průmyslu a obchodu a po odvolání stávajícího ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (za ANO) by měl podle návrhu premiéra vést trvale oba resorty. Opozice mluví o personální vyprahlosti, premiér Andrej Babiš si ale dovede představit slučování dalších ministerstev.

Globální ekonomika letos poroste o 3,3 procenta, předpokládá MMF

Mezinárodní měnový fond (MMF) letos čeká oproti loňsku zrychlení tempa růstu globálního hrubého domácího produktu (HDP) na 3,3 procenta. V příštím roce má tempo růstu dosáhnout 3,4 procenta. Ještě na podzim MMF očekával růst o 3,4 procenta v roce 2020 a o 3,6 procenta o rok později. Podle serveru Novinky.cz novou prognózu představila v pondělí hlavní ekonomka MMF Gita Gopinathová.