Členství v OSPZV-ASO ČR

  • Sdružujeme 35 000 členů.
  • Členství v odborovém svazu není podmíněno prací v zemědělství či zpracovatelském průmyslu.
  • Našimi členy jsou zaměstnanci z různých pracovních odvětví.
  • Naším cílem je obhajoba lidí, pro něž je práce hlavním zdrojem obživy.

Programové zaměření OSPZV-ASO ČR

  • Upevnění postavení českých zemědělců a zajištění jejich ekonomické stability v rámci zemědělského trhu Evropské unie.
  • Nepřipustit oklešťování zákoníku práce, které připravuje současná vláda a zamezit přijetí zákona o stávce a výluce.
  • Zvýšení minimální mzdy.

Evropská komise předložila svůj návrh velkého plánu na podporu oživení

Evropská komise 27.5.2020 předložila svůj návrh velkého plánu na podporu oživení. Aby se zajistilo udržitelné, rovnoměrné, inkluzivní a spravedlivé oživení ve všech členských státech, navrhuje Evropská komise vytvoření nového nástroje na podporu oživení „Next Generation EU“, který bude zakotven v silném, moderním a zdokonaleném dlouhodobém rozpočtu EU. Komise rovněž zveřejnila svůj upravený pracovní program na rok 2020, který upřednostní kroky nutné k urychlení oživení a vybudování odolnosti Evropy.

Šibeniční termín pro zaměstnavatele. Diskuse kolem nápravy situace!

Už schválená změna, která by ztížila život všem zaměstnavatelům, možná přece jen nenastane. Od prvního září 2020 mají mít zaměstnavatelé pouze dva dny na nahlášení nového zaměstnance či odchodu stávajícího na České správě sociálního zabezpečení (ČSSZ). Nyní je to osm dní a podle lidí z praxe jsou dva dny šibeniční termín. V parlamentu ale padne návrh na návrat k osmidenní lhůtě. Uvedla to dnes ve svém zpravodajství televize CNN Prima NEWS.

Závěrečná zpráva z průzkumu "Podpora zdraví zaměstnanců na pracovišti v době 4. průmyslové revoluce

Poslanci Marta Balaštíková (ANO) a Zdeněk Podal (SPD) připravili návrh zákona, podle kterého by v českých obchodech měly převažovat české potraviny. V roce 2027 by mělo být v regálech obchodů 85 procent potravin z České republiky. Pod návrh zákona se podepsal také exministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). Naproti tomu prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza proti zákonu ostře brojí. „To prostě jasně ukazuje, na koho vláda myslí a kdo je jí úplně ukradený,“ pálí ostrými slovními náboji.
Hlasujte v anketě: Podporujete návrh, aby se v českých obchodech povinně prodávalo až 85 % českých potravin:

Útlum našeho zemědělství skrze trendy v EU. Brzy nemusíme být doma pány. Nahlédněte do USA, ukazuje agrární prezident Jandejsek

POTRAVINOVÁ SOBĚSTAČNOST A SUVERÉNNÍ STÁT Pohled na zemědělství očima skutečných odborníků, jak jsme na tom doopravdy. Přišla doba na to, zrušit české zemědělství? Zemědělci jsou konfrontováni s názorem, že dlouhodobě ztrácejí svou výkonnost. Není tomu ale ve skutečnosti tak. Slovo soběstačnost je zlehčováno slovy „není dostatek potravin v supermarketech?“ nebo „potravin je dostatek, co potřebujeme a nemáme, dovezeme“. To vede značnou část populace k úvaze – „zrušme zemědělství! A když ne my, udělá to někdo jiný!“
Hlasujte v ankete: Podporujete návrh, aby se v českých obchodech povinně prodávalo až 85 % českých potravin: 

Výzva prezidenta Agrární komory ČR Zdeňka Jandejska poslancům a poslankyním, aby schválili novelu zákona o potravinách!

Dnes, ve středu 27. května, je plánované hlasování ve třetím čtení Poslanecké sněmovny PČR k novele zákona č. 110/1997 Sb. o potravinách a tabákových výrobcích a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů. Právě z tohoto důvodu prezident Agrární komory (AK) ČR napsal dopis poslancům a poslankyním, v němž je vyzývá, aby dnes odsouhlasili předloženou novelu zákona o potravinách.