Členství v OSPZV-ASO ČR

  • Sdružujeme 35 000 členů.
  • Členství v odborovém svazu není podmíněno prací v zemědělství či zpracovatelském průmyslu.
  • Našimi členy jsou zaměstnanci z různých pracovních odvětví.
  • Naším cílem je obhajoba lidí, pro něž je práce hlavním zdrojem obživy.

Programové zaměření OSPZV-ASO ČR

  • Upevnění postavení českých zemědělců a zajištění jejich ekonomické stability v rámci zemědělského trhu Evropské unie.
  • Nepřipustit oklešťování zákoníku práce, které připravuje současná vláda a zamezit přijetí zákona o stávce a výluce.
  • Zvýšení minimální mzdy.

Andrej Babiš: Česká republika v Bruselu dopadla dobře, víc prosadit nešlo. Naším největším spojencem byl Emmanuel Macron

Klíčový evropský summit dopadl pro Českou republiku podle premiéra Andreje Babiše (ANO) dobře. Lídři EU se po maratonském čtyřdenním jednání shodli na podobě nového evropského rozpočtu na příštích sedm let i na výši fondu na boj proti ekonomickým dopadům koronaviru. Andrej Babiš si v rozhovoru pro Lidovky.cz pochvaloval především českou výjimku umožňující přelévat mezi fondy až čtvrtinu prostředků.

Vláda schválila model financování dostavby Dukovan. Půjčka ČEZu bude zprvu bezúročná, po spuštění bloku dvouprocentní

Vláda v pondělí schválila model financování výstavby nového jaderného bloku v Jaderné elektrárně Dukovany, podle zpravodajství České televize to oznámil ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Vládní plán počítá s tím, že stát bude blok při výstavbě financovat bezúročně, a až začne provoz, počítá se s dvouprocentním úrokem.

Dukovanská elektrárna patří společnosti ČEZ, ale hlavní roli při financování sehraje podle modelu schváleného vládou stát. Měl by se na stavbě podílet ze 70 procent. ČEZ by měl kromě „svých“ třiceti procent hradit i všechny případné dodatečné náklady.

Premiér Babiš po jednání v Bruselu: Jsem velice rád, že jsme se domluvili, byl to skutečně velký maraton

Premiér Andrej Babiš jednal od pátku 17. července 2020 do úterý 21. července 2020 na mimořádném summitu Evropské rady o víceletém finančním rámci a plánu na podporu oživení po pandemii koronaviru. Lídři členských států Evropské unie nakonec nalezli shodu nad kompromisním návrhem až po čtyřech dnech velmi intenzivních jednání. Oznámil to dnes ve své tiskové zprávě Úřad vlády ČR.

Prezidenti a předsedové vlád Evropské unie schválili podobu fondu obnovy ekonomiky po pandemii

Prezidenti a předsedové vlád Evropské unie schválili parametry balíku, který má oživit ekonomiku EU po pandemii Covidu-19. Odsouhlasili zároveň i podobu budoucího sedmiletého rozpočtu. Summit vrcholných představitelů EU tak skončí na úsvitu pátého dne jejich setkání. Součástí této dohody je i podmínka, že čerpání peněz z fondu bude navázáno na dodržování vlády práva v členských státech.

Program Antivirus by se měl na kurzarbeit změnit, podle vicepremiéra Karla Havlíčka, nejpozději v říjnu, program zatím zrušit nechce!

Změna programu na podporu zaměstnanosti Antivirus na kurzarbeit by se podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) měla uskutečnit nejpozději v říjnu. Je však třeba legislativní úprava, která se podle něho nedá stihnout dříve než v září. Do té doby nevyloučil změny parametrů Antiviru. Prohlásil v nedělním pořadu České televize Otázky Václava Moravce, jehož dalšími účastníky byli předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula a podnikatel a zastupitel města Liberec Zdeněk Chmelík (TOP 09).