Změny ve Strategickém plánu SZP povedou ke snížení objemu produkce potravin a tím k jejich zdražení!

Rozhovor s předsedou Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR Bohumírem Dufkem

Kolektivní smlouvy vyššího stupně na rok 2022 v zemědělství

Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR dne 24. ledna 2022 a podepsal Kolektivní smlouvu vyššího stupně na rok 2022 se Zemědělským svazem ČR a Českomoravským svazem zemědělských podnikatelů. Plné znění KSVS naleznete v příloze.

NERV radí vládě zvýšit daňové příjmy, a to i zvýšením daní příjmů lidí! Předseda ASO Bohumír Dufek to odmítá!

Cesta ven z energetické krize, vysoký schodek rozpočtu i domácnosti pronásledované inflací – to byla, podle zpravodajství České televize, hlavní témata první společné schůzky vlády a její Národní ekonomické rady vlády (NERV). Část členů rady vládu varovala, že letošní plánovaný deficit přes 300 miliard nepůjde v budoucnu snížit jenom škrty ve výdajích. Padl návrh zvýšit i daňové příjmy. A to i zvýšením zdanění příjmů lidí.

Podle odborů současný vývoj dvouciferné inflace ohrožuje českou ekonomiku a vytváří sociální napětí ve společnosti!

Aktuální situace na Ukrajině a její dopady na Českou republiku, Strategický plán Společné zemědělské politiky na období 2023 – 2027, stav implementace programů fondů EU a příprava programového období 2021–2027, flexibilita trhu práce a zaměstnávání zahraničních pracovníků a informace o stavu přípravy předsednictví ČR v Radě EU – to byly hlavní body programu úterního jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR neboli tripartity, na kterém členové vlády ČR, zaměstnavatelé a odbory řešili současné problémy české ekonomiky a sociální pomoci občanům.

Premiér Petr Fiala (ODS) vystoupí ve středu večer s projevem k národu. Hovořit bude o aktuální politické a ekonomické situaci, informoval Úřad vlády

Premiér Petr Fiala (ODS) vystoupí ve středu večer s projevem k národu. Hovořit bude o aktuální politické a ekonomické situaci, informoval Úřad vlády. Premiérův projev plánovaný na 20. hodinu by měla vysílat Česká televize i komerční stanice TV Nova a FTV Prima. Přenášet je bude i Český rozhlas.

Reakce Agrární komory ČR na pořad Otázky Václava Moravce

Agrární komora ČR považuje za nezbytné reagovat na pořad Otázky Václava Moravce, který vysílala Česká televize v neděli 19. 6. 2022 a najdete jej zde. V debatě o cenách potravin vystoupili ministr zemědělství Zdeněk Nekula, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza a předseda Asociace soukromého zemědělství ČR Jaroslav Šebek. Agrární komora ČR nebyla do debaty pozvána, přestože její členové produkují 80 procent zemědělských komodit v Česku. Současně Agrární komora ČR oslovila redakci Otázek Václava Moravce s nabídkou zástupce nejvyššího vedení do diskuze k tomuto tématu, redakce však na zaslaný e-mail nereagovala. Z těchto důvodů považujeme díl Otázek Václava Moravce z 19. 6. 2022 za nevyvážený.