Členství v OSPZV-ASO ČR

  • Sdružujeme 35 000 členů.
  • Členství v odborovém svazu není podmíněno prací v zemědělství či zpracovatelském průmyslu.
  • Našimi členy jsou zaměstnanci z různých pracovních odvětví.
  • Naším cílem je obhajoba lidí, pro něž je práce hlavním zdrojem obživy.

Programové zaměření OSPZV-ASO ČR

  • Upevnění postavení českých zemědělců a zajištění jejich ekonomické stability v rámci zemědělského trhu Evropské unie.
  • Nepřipustit oklešťování zákoníku práce, které připravuje současná vláda a zamezit přijetí zákona o stávce a výluce.
  • Zvýšení minimální mzdy.

Rumburští zastupitelé odmítli uhradit ztrátu Lužické nemocnice. Zařízení tak hrozí insolvence

Rumburští zastupitelé odmítli uhradit ztrátu Lužické nemocnice, která loni dosáhla zhruba padesáti milionů korun. Vedení města už dříve oznámilo, že nemá peníze na její zaplacení, protože by omezilo chod města. Podle včerejšího zpravodajství České televize nemocnice tak zřejmě zamíří do insolvence, zařízení přitom zajišťuje zdravotní péči pro celý Šluknovský výběžek.

Práce načerno – hazard s penězi i zdravím

"Vydělám si o polovinu víc než ty,“ slýchával pan Josef na každé směně od Ukrajince, který dělal stejnou práci, jen dostával peníze na ruku. Jak je to možné? Pan Josef byl zaměstnán a měl smlouvu. Ukrajinec pracoval načerno. Po součtu všech pro a proti na tom byl tuzemec ale lépe. finance.cz

Zaměstnanci by rádi kratší pracovní den. Firmy většinou nikoli

Pracovat kratší dobu za stejné peníze by chtělo 60 % lidí, kteří pracují na směny. Vyplývá to z průzkumu společnosti Déhora. Více než každý třetí má však nejméně pochyby o tom, zda by zvládl stejné množství práce. Firmy se právě kvůli tomu krácení pracovní doby prozatím obvykle brání. iDNES.cz

MPSV informovalo vládu o potírání nelegálního zaměstnávání cizinců v ČR

Resort práce a sociálních věcí ve spolupráci s dalšími resorty úspěšně pokračuje v potírání nelegálního zaměstnávání cizinců v ČR. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová o tom informovala členy vlády prostřednictvím materiálu „Souhrnná informace o aktivitách realizovaných příslušnými resorty v oblasti potírání nelegálního zaměstnávání cizinců“.

Vláda ČR schválila novelu vodního zákona pro boj se suchem!

Každý z krajů vypracuje podrobný postup pro případ déletrvajícího sucha na svém území a vznikne i plán pro celou Českou republiku. Zavádí to novela vodního zákona, kterou vypracovalo Ministerstvo zemědělství (MZe) spolu s Ministerstvem životního prostředí (MŽP) a dnes (8. července 2019) ji schválila vláda ČR.