Členství v OSPZV-ASO ČR

  • Sdružujeme 35 000 členů.
  • Členství v odborovém svazu není podmíněno prací v zemědělství či zpracovatelském průmyslu.
  • Našimi členy jsou zaměstnanci z různých pracovních odvětví.
  • Naším cílem je obhajoba lidí, pro něž je práce hlavním zdrojem obživy.

Programové zaměření OSPZV-ASO ČR

  • Upevnění postavení českých zemědělců a zajištění jejich ekonomické stability v rámci zemědělského trhu Evropské unie.
  • Nepřipustit oklešťování zákoníku práce, které připravuje současná vláda a zamezit přijetí zákona o stávce a výluce.
  • Zvýšení minimální mzdy.

Jana Maláčová: Velkou reformu penzí nepotřebujeme

Česká republika zásadní důchodovou reformu nepotřebuje, potřeba je průběžné přizpůsobování systému penzí měnící se společnosti, tvrdí, podle pátečního zpravodajství České televize, ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Propočty resortů práce a financí i Národní rozpočtové rady přitom ukazují, že bez reformních změn nebude penzijní soustava do budoucna udržitelná.

Nezaměstnanost v České republice v únoru klesla na 3,2 procenta, počet volných míst stále roste

Nezaměstnanost v únoru po dvouměsíčním růstu klesla na 3,2 procenta z lednových 3,3 procenta. Bez práce bylo 241.417 lidí, což je nejnižší únorová hodnota od roku 1997. Počet volných pracovních míst vzrostl na 333.111, podle zpravodajství České televize to dnes, v pátek, oznámil Úřad práce ČR. Loni v únoru byla míra nezaměstnanosti 3,7 procenta.

Průměrná mzda v České republice se zvýšila na 33.840 korun

Průměrná mzda v České republice v loňském čtvrtém čtvrtletí meziročně vzrostla o 6,9 procenta na 33.840 korun. Reálně po zohlednění růstu spotřebitelských cen se měsíční výdělek zvýšil o 4,7 procenta. Za celý rok 2018 pak stoupla průměrná mzda meziročně o 8,1 procenta na .885 korun, reálně to byl nárůst o 5,9 procenta. Podle zpravodajství České televize o tom dnes, v pátek, informoval Český statistický úřad. Zatímco vývoj za celý rok odpovídá očekávání analytiků, poslední čtvrtletí je dost zklamalo.

MPSV začalo chystat návrh růstu platů ve veřejné sféře od roku 2020

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) začalo připravovat návrh na navýšení platů ve veřejném sektoru. Zvednout by se měly od ledna 2020. Na VIII. sjezdu Odborového svazu státních orgánů a organizaci (OS SOO), který byl dnes zahájen v Praze, to – podle zpravodajství České televize - prohlásila ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD).