Změny ve Strategickém plánu SZP povedou ke snížení objemu produkce potravin a tím k jejich zdražení!

Rozhovor s předsedou Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR Bohumírem Dufkem

Kolektivní smlouvy vyššího stupně na rok 2022 v zemědělství

Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR dne 24. ledna 2022 a podepsal Kolektivní smlouvu vyššího stupně na rok 2022 se Zemědělským svazem ČR a Českomoravským svazem zemědělských podnikatelů. Plné znění KSVS naleznete v příloze.

Do programu Erasmus+ se zapojil rekordní počet účastníků

Erasmus slaví třicítku!
  • Nejvíc účastníků vysílají Francie, Německo a Španělsko
  • Nejvíc účastníků přijímají Španělsko, Německo a Velká Británie
  • Od svého vzniku v roce 1987 podpořil 9 milionů osob: přes 5 milionů tvořili studenti, učni a dobrovolníci, další pak výměny zaměstnanců a mládeže.

 

 

Vařte a hubněte s českými potravinami

Když chcete hubnout, ruinujete peněženku, utrácíte za exotické dobroty. Přitom se stačí rozhlédnout po českých tradičních potravinách a nakoupit hezky „doma“. Potěšíte svůj rozpočet, chuťové buňky i metabolismus, který je vždycky nejlépe nastavený na lokální potraviny!

Zvýšení mezd zaměstnanců ve společnosti BILLA s.r.o.

Odborový svaz  pracovníků zemědělství a výživy - Asociace svobodných odborů ČR a základní odborové organizace Odborového svazu pracovníků obchodu působící u společnosti BILLA s.r.o. uzavřely Dodatek č. 1 ke kolektivní smlouvě uzavřené na období od 1.1.2016 do 31.12.2017, kterým se zaměstnavatel zavazuje s účinností od 1. dubna 2017 zvýšit měsíční mzdový nárok zaměstnanců v pracovním poměru na prodejnách zaměstnavatele v průměru o 5 % oproti kalendářnímu roku 2016.

 

 

 

Zátěž chladem

Povinností zaměstnavatele je udržovat na pracovišti požadovanou teplotu, nebo, pokud to z technologických důvodů není možné, chránit zaměstnance před zátěží chladem stanovenými postupy (OOPP, bezpečnostní přestávky v ohřívárně, ochranný nápoj).

SOCR ČR: Zachraňme život v odlehlých venkovských obcích

Obce v odlehlých oblastech České republiky se vylidňují, zejména kvůli odchodu mladých a vzdělaných lidí. Dochází proto ke ztrátě historických vazeb, tradic, kulturního dědictví a obecně vztahu k půdě, ke krajině a k venkovu. Vyplývá to ze studie, kterou na setkání s novináři představil Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR ČR) společně s jejími autory, sociologem Tomášem Lebedou a marketingovým specialistou Tomášem Kantorem.