Změny ve Strategickém plánu SZP povedou ke snížení objemu produkce potravin a tím k jejich zdražení!
Rozhovor s předsedou Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR Bohumírem Dufkem
Na české politické scéně se prohlubuje spor o podobu změn v systému státního zastupitelství. Jak uvedla ve svém úterním zpravodajství Česká televize, ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) navrhuje, aby špičky prokuratury v budoucnu vybírala komise složená ze dvou zástupců státu, dvou žalobců a jednoho soudce – a sklízí za to kritiku od koaliční ČSSD, opozičních parlamentních stran, nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, ale i protikorupční organizace Rekonstrukce státu.
Ministryně práce a sociálních věcí chce zvýšit platy o pět procent, ministryně financí o tři, odboráři požadují osm až patnáct procent navíc. Pokud vláda zaškrtí spotřebu, rozpočet se zhroutí jako domeček z karet, prohlásil v pondělí v Událostech, komentářích předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. Podle prezidenta Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslava Hanáka není správné, aby zaměstnanci veřejného sektoru měli vyšší platy než ti v podnikatelské sféře.
Rozšíření jaderné elektrárny v Dukovanech bylo jedno z hlavních témat, o kterých jednal v sobotu v Lánech prezident ČR Miloš Zeman s vicepremiérem a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem. Podle zpravodajství České televize na schůzce řešili také útlum těžby uhlí, koncepci obnovitelných zdrojů nebo investice.