Změny ve Strategickém plánu SZP povedou ke snížení objemu produkce potravin a tím k jejich zdražení!
Rozhovor s předsedou Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR Bohumírem Dufkem
Dokument "Shrnutí vývoje vyjednávání se Spojeným královstvím o jeho vystoupení z EU po druhém a třetím vyjednávacím kole" se věnuje dosavadnímu vývoji a shrnuje pozice Evropské komise, Spojeného království a ČR k jednotlivým oblastem.
Ministerstvo financí spustí za necelé tři týdny účtenkovou loterii pod názvem Účtenkovka. Zákazníci v ní mají šanci každý měsíc vyhrát jednu z 21 025 cen v hodnotě od 100 do 1 000 000 korun. Stačí jen zaregistrovat účtenku vydanou obchodníkem, který eviduje tržby podle zákona o evidenci tržeb.
Předseda Asociace samostatných odborů je rozladěný z toho, jaké tlaky se objevily těsně před volbami ze strany učitelů. Jak říká, oni nyní vyhrožovali, místo aby pomáhali stabilizovat levicovou politickou scénu, a tak udělali v hlavách občanů guláš. Podle B. Dufka učitelé svým jednáním podtrhli politickou scénu, místo aby levicovou politiku, která se odehrávala v celém tomto posledním období, spíš ocenili.
Evropská komise (EK) ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí uspořádala 6. září v Praze pracovní seminář, který se zaměřil na srovnání mezinárodní praxe v posuzování zdravotního stavu a fungování lékařské posudkové služby.
Každý týden vzniknou tři nové pobočky pošty Partner provozované smluvními partnery České pošty. Dva podnikatelé z deseti na venkově uvažují o tom, že by si ke svému podnikání přibrali také provozování pošty Partner, přičemž většina obyvatel tuto službu vítá.
Ve dnech 12.–14.9. se v jihomoravské Lednici setkají významní podnikatelé, manažeři, ekonomové a představitelé samosprávy, aby debatovali o možnostech zlepšit konkurenceschopnost českého hospodářství tváří v tvář měnícímu se světu.